Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Radny z Augustowa zarzuca staroście, że chowa głowę w piasek

hel
Radni złożyli petycję u starosty
Radni złożyli petycję u starosty KWW Nasze Miasto
O natychmiastową reakcję i sprzecwi przeciwko koncepcjom budowy obwodnicy Augustowa apelują do starosty augustowskiego dwaj radni powiatu Michał Kotarski i Maciej Kaszuba. " To nie czas na chowanie głowy w piasek i uciekanie od odpowiedzialności..." - czytamy w petycji, która trafiła do władz powiatu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce budować południowo-wschodnią obwodnicę Augustowa, która ma umożliwić kierowcom ciężarówek ominięcie centrum miasta. Ale droga przechodzi przez kilka dzielnic i obszary chronione. Przygotowane przez projektantów koncepcje negatywnie zaopiniowały augustowskie władze oraz komisja rozwoju. Burmistrz Mirosław Karolczuk przedstawił swój wariant, który omija miasto i za takim rozwiązaniem opowiedzieli się radni z komisji.

Burmistrz Augustowa: Nie ma naszej zgody na obwodnicę. Mamy nowy wariant

Inwestor prośbę o zaopiniowanie koncepcji budowy obwodnicy skierował też do zarządu powiatu, lecz ten nie podjął jeszcze żadnej decyzji.
- Poprosiliśmy o dodatkowe informacje i po ich otrzymaniu oraz analizie podejmiemy decyzję - zapowiada starosta Jarosław Szlaszyński.
Tymczasem dwaj radni uważają, że nie ma na co czekać i władze powiatu powinne negatywnie zaopiniować propozycje inwestora oraz poprzeć koncepcję burmistrza. Petycję w tej sprawie dzisiaj (28 stycznia) dostarczyli do starostwa.
"Mieszkańcy oczekują jawności i natychmiastowego stanowiska Zarządu Powiatu w omawianej sprawie. Mijają kolejne dni i tygodnie. To nie czas na chowanie głowy w piasek i uciekanie od odpowiedzialności. To czas na wzięcie odpowiedzialności za najważniejsze kwestie..." - czytamy w piśmie.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto