MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sprawdź wyniki wyborów do rady powiatu augustowskiego. Jak głosowano w Twoim powiecie?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wyniki wyborów samorządowych 2024 - rada powiatu augustowskiego
Wyniki wyborów samorządowych 2024 - rada powiatu augustowskiego Karolina Misztal
Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Jak zagłosowali mieszkańcy powiatu augustowskiego? Sprawdź, kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3. Jakie wyniki uzyskali poszczególni kandydaci?

Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu augustowskiego w okręgach nr 1, 2, 3

PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu augustowskiego w okręgach nr 1, 2, 3. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.

Wyniki wyborów do rady powiatu augustowskiego z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • DOBROWOLSKA Alicja: pozycja 1 : 2,47% (2 854 głosów)
    • PUCZYŁOWSKA Elżbieta: pozycja 2 : 2,47% (2 854 głosów)
    • BOŁKUN Piotr: pozycja 3 : 2,47% (2 854 głosów)
    • HARASIMOWICZ Sylwester: pozycja 4 : 2,47% (2 854 głosów)
    • SOBOLEWSKI Mieczysław Lucjan: pozycja 5 : 2,47% (2 854 głosów)
    • JASTRZĘBSKA Agata: pozycja 6 : 2,47% (2 854 głosów)
    • HOŁUBICZKO Ewa: pozycja 7 : 2,47% (2 854 głosów)
    • CIECIUCH Małgorzata: pozycja 8 : 2,47% (2 854 głosów)
    • SZENK Alicja: pozycja 9 : 2,47% (2 854 głosów)
    • CZUPER Andrzej: pozycja 10 : 2,47% (2 854 głosów)
    • KARPIŃSKI Krzysztof Jacek: pozycja 11 : 2,47% (2 854 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • OLĘDZKI Piotr: pozycja 1 : 0,62% (720 głosów)
    • SOTKO Marek: pozycja 2 : 0,62% (720 głosów)
    • SOŁTYS Anna: pozycja 3 : 0,62% (720 głosów)
    • SIEDLECKA Ewa: pozycja 4 : 0,62% (720 głosów)
    • KOTLEWSKI Ireneusz Rafał: pozycja 5 : 0,62% (720 głosów)
    • DYCZEWSKI Michał: pozycja 6 : 0,62% (720 głosów)
    • MIKLAS Magdalena Barbara: pozycja 7 : 0,62% (720 głosów)
    • JABŁOŃSKI Jan: pozycja 8 : 0,62% (720 głosów)
    • DĄBKOWSKA Maria Jolanta: pozycja 9 : 0,62% (720 głosów)
    • KORONKIEWICZ Andrzej Zbigniew: pozycja 10 : 0,62% (720 głosów)
    • FRANCKE Iga Joanna: pozycja 11 : 0,62% (720 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • LISEK Joanna: pozycja 1 : 2,04% (2 356 głosów)
    • JERUĆ Michał: pozycja 2 : 2,04% (2 356 głosów)
    • AUGUSEWICZ Agata: pozycja 3 : 2,04% (2 356 głosów)
    • AGACIAK Bartosz: pozycja 4 : 2,04% (2 356 głosów)
    • DZIENISZEWSKA-KIERKLA Edyta: pozycja 5 : 2,04% (2 356 głosów)
    • CILULKO Adam: pozycja 6 : 2,04% (2 356 głosów)
    • KOMOR Jolanta Maria: pozycja 7 : 2,04% (2 356 głosów)
    • NAREL Marek: pozycja 8 : 2,04% (2 356 głosów)
    • MROZIEWSKA Agnieszka: pozycja 9 : 2,04% (2 356 głosów)
    • DĘBICKA Małgorzata: pozycja 10 : 2,04% (2 356 głosów)
    • LESZCZYŃSKI Adam: pozycja 11 : 2,04% (2 356 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAU 2024:

    • SZKIŁĄDŹ Dariusz Jan: pozycja 1 : 0,93% (1 074 głosów)
    • SZOSTAK Wojciech: pozycja 2 : 0,93% (1 074 głosów)
    • WIERZBICKI Bogdan: pozycja 3 : 0,93% (1 074 głosów)
    • SAGUN Monika: pozycja 4 : 0,93% (1 074 głosów)
    • DADURA Krzysztof: pozycja 5 : 0,93% (1 074 głosów)
    • SZTUKOWSKA-RÓŁKOWSKA Anna: pozycja 6 : 0,93% (1 074 głosów)
    • DZIERŻYŃSKI Grzegorz: pozycja 7 : 0,93% (1 074 głosów)
    • DANILEWICZ Magdalena: pozycja 8 : 0,93% (1 074 głosów)
    • CHEŁMIŃSKI Oskar: pozycja 9 : 0,93% (1 074 głosów)
    • SZYMONKO Edyta: pozycja 10 : 0,93% (1 074 głosów)
    • BORZYSZKOWSKA Edyta: pozycja 11 : 0,93% (1 074 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO AUGUSTÓW:

    • KOTARSKI Michał: pozycja 1 : 2,02% (2 331 głosów)
    • KASZUBA Maciej Daniel: pozycja 2 : 2,02% (2 331 głosów)
    • ŚLESZYŃSKA Magdalena: pozycja 3 : 2,02% (2 331 głosów)
    • JASTRZĘBSKA Anna Bożena: pozycja 4 : 2,02% (2 331 głosów)
    • KRZYWIŃSKA Justyna Maria: pozycja 5 : 2,02% (2 331 głosów)
    • PÓŁTORAK Justyna: pozycja 6 : 2,02% (2 331 głosów)
    • DANOWSKI Przemysław: pozycja 7 : 2,02% (2 331 głosów)
    • GRĄBCZEWSKI Jerzy: pozycja 8 : 2,02% (2 331 głosów)
    • KORZENIEWSKA Barbara Eugenia: pozycja 9 : 2,02% (2 331 głosów)
    • KLECZKOWSKA Aleksandra: pozycja 10 : 2,02% (2 331 głosów)
    • DOBKOWSKI Tomasz: pozycja 11 : 2,02% (2 331 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD POWIATU AUGUSTOWSKIEGO:

    • SZLASZYŃSKI Jarosław: pozycja 1 : 1,01% (1 161 głosów)
    • BUKOWSKI Andrzej: pozycja 2 : 1,01% (1 161 głosów)
    • FALKOWSKI Bogusław Józef: pozycja 3 : 1,01% (1 161 głosów)
    • CHOROSZEWSKI Tomasz: pozycja 4 : 1,01% (1 161 głosów)
    • DZIEMITKO Marta: pozycja 5 : 1,01% (1 161 głosów)
    • MAKSIMOWSKA Urszula: pozycja 6 : 1,01% (1 161 głosów)
    • JURKOWSKA Beata: pozycja 7 : 1,01% (1 161 głosów)
    • KWIECIEŃ Elżbieta: pozycja 8 : 1,01% (1 161 głosów)
    • WYSK Agnieszka: pozycja 9 : 1,01% (1 161 głosów)
    • JURKIEWICZ Jarosław: pozycja 10 : 1,01% (1 161 głosów)
    • CZARNIECKI Karol: pozycja 11 : 1,01% (1 161 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu augustowskiego z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • RUSIECKI Piotr: pozycja 1 : 5,41% (1 552 głosów)
    • ZDANCEWICZ Maciej: pozycja 2 : 5,41% (1 552 głosów)
    • MITROS Emilia: pozycja 3 : 5,41% (1 552 głosów)
    • BURACZYK Karolina: pozycja 4 : 5,41% (1 552 głosów)
    • GRANACKA Małgorzata: pozycja 5 : 5,41% (1 552 głosów)
    • SAPIESZKO Wiesław: pozycja 6 : 5,41% (1 552 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • ROZMYSŁOWICZ Artur Bogusław: pozycja 1 : 1,31% (375 głosów)
    • SZCZERBA Łukasz: pozycja 2 : 1,31% (375 głosów)
    • DRĄGIEWICZ Tadeusz: pozycja 3 : 1,31% (375 głosów)
    • BORODZIUK Marzena: pozycja 4 : 1,31% (375 głosów)
    • ŻABICKA-KRAWCZYK Bożena: pozycja 5 : 1,31% (375 głosów)
    • MIECZKOWSKA Magdalena: pozycja 6 : 1,31% (375 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • SKUBIS Leszek Marian: pozycja 1 : 3,46% (993 głosów)
    • JARMUSIK Wiesław: pozycja 2 : 3,46% (993 głosów)
    • DEMBSKI Grzegorz: pozycja 3 : 3,46% (993 głosów)
    • ŁUKASZEWICZ Bożenna: pozycja 4 : 3,46% (993 głosów)
    • JASNOCH Joanna: pozycja 5 : 3,46% (993 głosów)
    • KRAJEWSKA Grażyna Krystyna: pozycja 6 : 3,46% (993 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAU 2024:

    • GRZENDA Marcin: pozycja 1 : 1,17% (336 głosów)
    • SZTUKOWSKI Aleksander: pozycja 2 : 1,17% (336 głosów)
    • JAKUBOWICZ Katarzyna: pozycja 3 : 1,17% (336 głosów)
    • SZNEL-BARTOSZEWICZ Klaudia: pozycja 4 : 1,17% (336 głosów)
    • LEWOŃ Adam: pozycja 5 : 1,17% (336 głosów)
    • CHOMICZEWSKA Magdalena: pozycja 6 : 1,17% (336 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ SAMORZĄD:

    • PROTASIEWICZ Wojciech Marek: pozycja 1 : 1,44% (413 głosów)
    • WOJEWNIK Agnieszka: pozycja 2 : 1,44% (413 głosów)
    • SNARSKI Antoni: pozycja 3 : 1,44% (413 głosów)
    • KRZYWICKI Robert: pozycja 4 : 1,44% (413 głosów)
    • TARASEWICZ Barbara: pozycja 5 : 1,44% (413 głosów)
    • KRZYWICKA Ewa: pozycja 6 : 1,44% (413 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO AUGUSTÓW:

    • DRAPCZUK Irena Lucyna: pozycja 1 : 0,23% (67 głosów)
    • PIŁASIEWICZ Honorata Ewa: pozycja 2 : 0,23% (67 głosów)
    • JAKUBOWICZ Robert: pozycja 3 : 0,23% (67 głosów)
    • HARABURDA Katarzyna Sylwia: pozycja 4 : 0,23% (67 głosów)
    • KOWALSKI Emil: pozycja 5 : 0,23% (67 głosów)
    • HARABURDA Paweł: pozycja 6 : 0,23% (67 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD POWIATU AUGUSTOWSKIEGO:

    • MURSZTYN Andrzej: pozycja 1 : 3,65% (1 049 głosów)
    • ŁĘPICKI Lech: pozycja 2 : 3,65% (1 049 głosów)
    • PYCZ Monika: pozycja 3 : 3,65% (1 049 głosów)
    • MATYSKIEŁA Anna Barbara: pozycja 4 : 3,65% (1 049 głosów)
    • CZARNECKA-ORPIK Anna: pozycja 5 : 3,65% (1 049 głosów)
    • CYBURA Krzysztof Sylwester: pozycja 6 : 3,65% (1 049 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu augustowskiego z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • JEDLIŃSKI Waldemar: pozycja 1 : 4,64% (1 349 głosów)
    • GRYGO Krzysztof: pozycja 2 : 4,64% (1 349 głosów)
    • STASIUKIEWICZ Agnieszka: pozycja 3 : 4,64% (1 349 głosów)
    • CHMIELEWSKA Bożena Kornelia: pozycja 4 : 4,64% (1 349 głosów)
    • OBUCHOWSKA Anna: pozycja 5 : 4,64% (1 349 głosów)
    • KUŹMA Jan: pozycja 6 : 4,64% (1 349 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • OLEKSY Andrzej Jacek: pozycja 1 : 1,74% (505 głosów)
    • SKRZEKUT Joanna: pozycja 2 : 1,74% (505 głosów)
    • BANASZEWSKA Dorota: pozycja 3 : 1,74% (505 głosów)
    • SZYNDLER Arkadiusz: pozycja 4 : 1,74% (505 głosów)
    • OWCARZ Jan: pozycja 5 : 1,74% (505 głosów)
    • KOZŁOWSKA Marianna: pozycja 6 : 1,74% (505 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • SIEŃKO Jakub: pozycja 1 : 1,17% (341 głosów)
    • KIERKLO Urszula Monika: pozycja 2 : 1,17% (341 głosów)
    • LISEK Piotr: pozycja 3 : 1,17% (341 głosów)
    • SZULC-BUSIŃSKA Bożena Eugenia: pozycja 4 : 1,17% (341 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BAU 2024:

    • CHRULSKA Wiesława: pozycja 1 : 3,51% (1 021 głosów)
    • SUJATA Marek: pozycja 2 : 3,51% (1 021 głosów)
    • DUBA Marzena: pozycja 3 : 3,51% (1 021 głosów)
    • MARCINKIEWICZ Tomasz: pozycja 4 : 3,51% (1 021 głosów)
    • ORBIK Urszula: pozycja 5 : 3,51% (1 021 głosów)
    • WIELICZKO Jan: pozycja 6 : 3,51% (1 021 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ SAMORZĄD:

    • DĄBROWSKA Monika: pozycja 1 : 1,08% (315 głosów)
    • MALINOWSKA Mirosława Ewa: pozycja 2 : 1,08% (315 głosów)
    • MASŁOWSKI Bogdan: pozycja 3 : 1,08% (315 głosów)
    • BARANOWSKI Wojciech Janusz: pozycja 4 : 1,08% (315 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZE MIASTO AUGUSTÓW:

    • KONDRACKA Ewa: pozycja 1 : 1,05% (305 głosów)
    • DANOWSKI Mateusz Adam: pozycja 2 : 1,05% (305 głosów)
    • CHMIELEWSKA Kinga: pozycja 3 : 1,05% (305 głosów)
    • RUTKOWSKI Jakub: pozycja 4 : 1,05% (305 głosów)
    • KUKLIŃSKI Grzegorz: pozycja 5 : 1,05% (305 głosów)
    • OSTROKOŁOWICZ Dorota Elżbieta: pozycja 6 : 1,05% (305 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD POWIATU AUGUSTOWSKIEGO:

    • DOBKOWSKI Marek: pozycja 1 : 4,24% (1 233 głosów)
    • DOBRZYŃ Alicja: pozycja 2 : 4,24% (1 233 głosów)
    • ŚWIACKA Iwona Teresa: pozycja 3 : 4,24% (1 233 głosów)
    • MASŁOWSKI Wojciech: pozycja 4 : 4,24% (1 233 głosów)
    • GĄSIOROWSKA Marta: pozycja 5 : 4,24% (1 233 głosów)
    • SOKOŁOWSKI Ireneusz: pozycja 6 : 4,24% (1 233 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

Jak wyłania się radnych powiatu?

Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.

Może Cię zainteresować

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto