Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prasówka 16.07.2023 z całego tygodnia w Augustowie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Augustowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Augustowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Augustowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.07 a 15.07.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski wziął udział w Rajdzie Rowerowym Śladami Ofiar Obławy Augustowskiej”?

Przegląd tygodnia: Augustów, 16.07.2023. 9.07 - 15.07.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski wziął udział w Rajdzie Rowerowym Śladami Ofiar Obławy Augustowskiej

Blisko 120 osób wzięło udział w Rajdzie Rowerowym Śladami Ofiar Obławy Augustowskiej. Pokonali 24 kilometry trasy, która wiodła przez miejsca związane ze największą zbrodnią dokonaną na Polakach po drugiej wojnie światowej. Wśród uczestników rajdu był Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

📢 Zbezczeszczono wieńce złożone w środę w Gibach podczas obchodów ustawowego Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej

  • To akt swoistego barbarzyństwa, jest to zbezczeszczenie pamięci ofiar Obławy Augustowskiej - tak mówi o rozrzuconych wieńcach na górze krzyży w Gibach poseł Jarosław Zieliński, jeden z organizatorów ustawowego Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. 

📢 Dotacje na remonty zabytków przyznał Zarząd Województwa

Wsparcie samorządu województwa otrzymali właściciele i zarządcy zabytków z powiatu sokólskiego, augustowskiego, sejneńskiego i suwalskiego. Pieniądze trafiły m.in. do Wigier, Wiżajn, Augustowa i Jeleniewa.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 16.07.2023: 9.07-15.07.2023 Augustów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Augustowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mur Pamięci z blisko 600 nazwiskami zamordowanych w lipcu 1945 roku podczas Obławy Augustowskiej odsłonięto w Augustowie

Artystyczna instalacja z nazwiskami ofiar Obławy Augustowskiej odsłonięto w środę (12 lipca) na terenie Domu Turka. W dawnej siedzibie NKWD i UB powstaje Muzeum Obławy Augustowskiej. Pod jego budowę podczas uroczystości wmurowano kamień węgielny.

📢 Obława Augustowska. Uczczono pamięć ofiar na wzgórzu krzyży w Gibach

Mija 78 lat od zbrodni dokonanej na Polakach w lipcu 1945 roku. Pamięć ofiar Obławy Augustowskiej uczczono w środę w Gibach, na wzgórzu krzyży, miejscu, które symbolizuje groby pomordowanych. Obchody odbyły się także w Augustowie. Tam odsłonięto Mur Pamięci Ofiar.

📢 Mieszkańcy ulicy Wypusty walczą o przejścia dla pieszych, bo na całej ulicy nie ma ani jednego. Złożyli petycję do starostwa

Mieszkańcy ulicy Wypusty w Augustowie złożyli do starostwa powiatowego petycję, w której domagają się budowy chodnika i przejść dla pieszych. Na ich ulicy nie ma ani jednego bezpiecznego przejścia. Augustowianie codziennie łamią przepisy żeby dostać się na drugą stronę jezdni.

📢 Wieczór wdzięczności w Puszczy Augustowskiej. Rozpoczęły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej

We wtorek, dzień przed ustawowym Dniem Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej w miejscu Tymczasowego Obozu Ofiar Obławy odbył się wieczór wdzięczności. Na uroczystości odśpiewano hymn państwowy, podniesiono flagę państwową i wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne. Ogromne wrażenie na zebranych zrobiła wymowna rekonstrukcja historyczna, ukazująca wydarzenia sprzed 78 lat.

📢 Wyciąg nart wodnych w Augustowie zniszczony. Zgłaszają się pierwsi świadkowie zdarzenia

Pierwsze osoby zgłaszają się i opowiadają co działo się na Necku w sobotę nad ranem. Nieznany sprawca uszkodził tam wyciąg nart wodnych. Władze miasta robią wszystko, by uruchomić go jeszcze w tym sezonie letnim, jednak będzie to bardzo trudne.

📢 Dzień Drwala w Nowince. W ruch poszły piły ręczne i pilarki spalinowe

Dzień Drwala odbył się w niedziele w Nowince. Uczestnicy zawodów zmierzyli się w sześciu konkurencjach.

📢 Jedyne takie osiedle w Suwałkach. Sobola Biel - Dzielnica Przyszłości

Deweloper Rutkowski Development buduje na os. Sobola Biel w Suwałkach największy, prywatny park przeznaczony tylko dla jego mieszkańców.

📢 - Moje życie to muzyka, nie mam planu B. Poznajcie bliżej suwalczanina Pawła Swiernalisa, który wydał właśnie swoją trzecią płytę

Nieszablonowy, zdolny samouk - tak można powiedzieć o suwalczaninie Pawle Swiernalisie, który wydał ostatnio swój trzeci album Stoicki Niepokój. Piosenki SWIERNALISA, z osobistymi i szczerymi tekstami można było usłyszeć w Suwałkach podczas Air Show Odlotowe Suwałki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto