Międzynarodowa firma na lokalnym rynku. Dołącz do British-American Tobacco w Augustowie!

Artykuł sponsorowany British American Tobacco Polska S.A.
British American Tobacco to międzynarodowy koncern posiadający swoją fabrykę m.in. w Augustowie. W obszarze województwa podlaskiego fabryka BAT to jeden z najprężniej działających zakładów produkcyjnych, zapewniający pracę wielu mieszkańcom regionu. BAT nie osiada na laurach i cały czas się rozwija. By utrzymać odpowiednią dynamikę, stale potrzebujemy nowych, wykwalifikowanych pracowników.

Grupa BAT jest jedną z wiodących firm na świecie w branży FMCG. Fabryka BAT w Augustowie jest jednym z najważniejszych zakładów produkcyjnych Grupy BAT na świecie. Fabryka od wielu lat utrzymuje imponujące tempo rozwoju i należy do jednych z najnowocześniejszych w Unii Europejskiej. Dzięki rozbudowie fabryki w 2017 roku wydajność produkcyjna zakładu zwiększyła się o ok. 50 proc. Pod względem wielkości, fabryka BAT w Augustowie to drugi największy zakład produkcyjny Grupy BAT na świecie.

By móc tak prężnie działać, fabryka BAT w Augustowie potrzebuje wyszkolonych pracowników.

- W chwili obecnej poszukujemy do pracy w naszej fabryce specjalistów w dziedzinie mechaniki, automatyków oraz elektroników - przyznaje Małgorzata Suchocka, HR Bussines Partner z BAT. - Poszukujemy osób spełniających kryteria na konkretnych stanowiskach. Najbardziej pożądane są osoby z predyspozycjami technicznymi. Docelowo chcemy, aby zatrudniony przez nas pracownik produkcji w ramach rozwoju wewnątrz firmy stał się operatorem technicznym czy też finalnie mechanikiem. Podobnie mamy zbudowaną ścieżkę rozwoju dla elektroników - dodaje.

BAT daje szansę każdemu, nawet tym, którzy nie mają doświadczenia, bo wszystkich pracowników szkoli od zera.

- Rozumiemy, że nasze maszyny są unikatowe, a na rynku nie ma wielu pracowników, którzy mieliby doświadczenie w obsłudze podobnych urządzeń jak te, które posiadamy w naszej fabryce. Dlatego też przeprowadzamy szkolenia z obsługi wspomnianych maszyn od podstaw. Niemniej jednak, to na czym nam najbardziej zależy, to predyspozycje techniczne, które sprawdzamy już na etapie rekrutacji. Poszukujemy osób, które będą potrafiły korzystać z instrukcji i będą miały zrozumienie funkcjonowania danego urządzania - wyjaśnia Małgorzata Suchocka.

BAT był partnerem na Targach Pracy organizowanych w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Suwałki Plaza.

- Zależy nam na promocji miejsc pracy w naszej fabryce, gdyż poszukujemy pracowników w całym regionie, także suwalskim, stąd nasza obecność na Targach - przyznaje pani Małgorzata.

Mieszkańcy Suwałk i okolic nie muszą martwić się transportem do augustowskiej fabryki. Firma zapewnia dojazdy pracowników na określone godziny pracy i odwozi ich z powrotem do ustalonego miejsca. Dodatkowo BAT oferuje także bogaty pakiet socjalny, konkurencyjne wynagrodzenie, prywatną opiekę medyczną, premię roczną oraz darmowe posiłki w firmowej stołówce.

BAT stawia również na młode i ambitne osoby.

- Szukamy także młodych oraz ambitnych osób do wzięcia udziału w programie menadżerskim BAT, który daje możliwość rozpoczęcia pracy jako manager w naszej firmie pod warunkiem pozytywnego ukończenia dwuletniego programu. Program zakłada, że co pół roku uczestnik musi samodzielnie zrealizować przydzielony projekt w różnych obszarach fabryki. Osoby, które pomyślnie zakończą proces, otrzymają możliwość awansu do stanowiska kierowniczego w naszej firmie. - wyjaśnia HR Business Partner z fabryki BAT.

W tym roku fabryka planuje przyjąć nie mniej niż 4 osoby do programu menadżerskiego do różnych działów (m.in. produkcji, jakości, logistyki czy HR).

Z początkiem marca rusza w firmie rekrutacja na płatne praktyki i staże.

- W trakcie wakacji potrzebujemy dodatkowej pomocy, dlatego proponujemy płatne praktyki dla młodych, uczących się osób. Natomiast kandydaci, którzy aplikują do staży, otrzymują od razu mikroprojekty do wykonania. To doskonała okazja, aby zdobyć cenne doświadczenie i poznać wewnętrzne działanie naszej firmy - mówi Pani Małgorzata.

BAT wyróżnia to, że pracownik ma wpływ na procesy zachodzące w firmie.

- Zwracamy uwagę na sugestie naszych pracowników i dokładnie przyglądamy się pomysłom mogącym prowadzić do ulepszenia procesów produkcyjnych zachodzących w fabryce. Jeśli pomysł jest uzasadniony oraz uważamy, że ma szansę powodzenia, wdrażamy go w życie. Dzięki temu pracownicy czują się zaangażowani w życie oraz rozwój firmy.

W augustowskim BAT pracuje ponad 1400 osób. Jednak wciąż potrzebni są nowi pracownicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto