Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dwie kolejne firmy otrzymają wsparcie

red
Dwie firmy - Parbet i Plastyl działające w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otrzymały decyzje o wsparciu nowych inwestycji. Ich wartość przekroczy 5 mln złotych

PARBET zrealizuje nową inwestycję w miejscowości Toczyłowo w gminie Grajewo, gdzie powstanie zakład produkcyjny, który będzie przygotowywał prefabrykowane elementy betonowe i inne wyroby z betonu. Planowane nakłady inwestycyjne, związane z realizacją inwestycji, wyniosą co najmniej 1,5 mln zł. Przedsiębiorca utworzy trzy nowe miejsca pracy. PARBET to doświadczony producent elementów betonowych, który specjalizuje się przede wszystkim w wytwarzaniu produktów przeznaczonych do budowy ogrodzeń betonowych. Współpracuje głównie z klientami na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z kolei PLASTYL Sp. z o.o. to producent wysokiej klasy profili z tworzyw sztucznych, takich, jak PCV i WPC, który ma swoją siedzibę w Ełku. Nowa inwestycja będzie zrealizowana w miejscowości Niedźwieckie, w powiecie ełckim, gdzie w nowopowstałym zakładzie będą produkowane wyroby dla budownictwa z tworzyw sztucznych. Realizacja nowej inwestycji wiązać się będzie z poniesieniem kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 3,5 mln złotych oraz zwiększeniem dotychczasowego poziomu zatrudnienia z 26 do 28 pracowników.

W 2021 roku Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała 27 decyzji o wsparciu nowych inwestycji. Firmy zadeklarowały poniesienie kosztów kwalifikowanych nakładów inwestycyjnych łącznie w wysokości 614 mln zł oraz utworzenie 133 miejsc pracy.

Czym jest długi COVID-19?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto