MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Targi Pracy w Suwałkach. Mnóstwo ofert dla mieszkańców regionu

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Jeśli szukasz pracy lub myślisz o zmianie zawodu koniecznie musisz odwiedzić Centrum Handlowo-Rozrywkowe Suwałki Plaza. Właśnie trwają tam Targi Pracy, na których firmy z regionu oraz służby mundurowe przedstawiają swoje oferty. Jest z czego wybierać.

Lokalni pracodawcy szukają zarówno pracowników wykwalifikowanych, jak również takich, którzy dopiero zdobywają doświadczenie na rynku pracy. Oferty znajdą się więc dla każdego - studentów, uczniów ostatnich klas czy osób, które mają już doświadczenie zawodowe. 

- Szukamy głównie pracowników produkcji oraz specjalistów do działu sprzedaży i marketingu. Do pracy u nas zachęcamy każdego, do każdego możemy wyszkolić. To nie jest praca, którą uczymy się na uczelniach, doświadczenie przyjdzie z czasem. Od pierwszego dnia oferujemy naszym pracownikom umowę o pracę, liczne premie i benefity - mówi obecny na Targach Marcin Pietruliński z  firmy Balt-Yacht.

od 16 lat

- Aktualnie poszukujemy operatorów maszyn, mechaników maszyn, elektroników i automatyków. Zapraszamy także na nasze programy stażowe i praktyczne. Szukamy zarówno osób wykwalifikowanych, jak i tych z mniejszym doświadczeniem  - opowiada Marcin Surażyński, koordynator do spraw rekrutacji z British American Tobacco.

 

Promujemy zatrudnieni w ZUSie. Poszukujemy osoby, które chciałyby odbyć u nas praktyki i staże. Wiele osób do nas zagląda. Widać, że praca w ZUS jest atrakcyjna i wiele osób pyta o to,  co oferujemy - mówi Ewa Nowak, oddział ZUS w Białymstoku 

PZU w Suwałkach na dwudniowych Targach poszukuje doradcy ubezpieczeniowego i managera zespołu sprzedaży.

 - Mamy dla każdej osoby jasną i otwartą ścieżkę rozwoju. Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia, najbardziej rozpoznawalną markę na rynku, bardzo dobrą atmosferę w pracy, a także możliwość rozwoju. - Katarzyna Grygieńć, manager zespołu sprzedaży w biurze PZU w Suwałkach. - Jest duże zainteresowanie naszymi ofertami, pomysł, by Targi odbyły się w centrum handlowym był bardzo dobry - dodaje. 

W każdym ze stoisk można uzyskać szczegółowe informacje o działalności danej firmy, zasadach rekrutacji i wymaganiach jakie są stawiane podczas naboru na poszczególne stanowiska, a także o warunkach pracy, wynagrodzeniach czy benefitach jakie firmy oferują swoim pracownikom.

- Każdego dnia pośredniczymy w zatrudnianiu pracowników. Na Targach pokazujemy jakie aktualnie oferty pracy są w Suwałkach. Jest dużo ofert dla mężczyzn, ale panie także znajdą ciekawe propozycje - mówi Mariola Ciborowska, pośrednik pracy w Urzędzie Pracy w Suwałkach. 

Wśród wystawców obecne są także firmy szkoleniowe oraz wspierające rozwój kwalifikacji. 

- Zajmujemy się szkoleniami zawodowymi. Podchodzi do nas dużo osób młodych, którzy stoją na początku ścieżki zawodowej, a wiadomo im więcej uprawnień tym większa szansa na znalezienie zatrudnienia - Kamila Karwowska, z firmy szkoleniowej Evikor. 

- Agencja realizuje wiele projektów, które podnoszą kompetencje zawodowe przygotowujące do podjęcia pracy. Zapraszamy do nas osoby w różnym wieku - podkreśla Marta Taraszkiewicz, reprezentująca Agencję Rozwoju Regionalnego "ARES" S.A w Suwałkach

Na targach obecni są także przedstawiciele Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

- Chcemy przybliżać informacje o funduszach europejskich i przypominać, że są one nie tylko wsparciem przedsiębiorców, ale także osoby fizyczne, które szukają pracy czy chcą założyć własny biznes mogą z nich skorzystać - podkreśla Magdalena Sienkiewicz z głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

 
Partnerem targów jest firma ASPI, produkująca narzędzia do przemysłu drzewnego i meblarskiego.

- Nasza firma ciągle się rozwija, dlatego poszukujemy nowych pracowników. Szukamy wykwalifikowanej kadry, ale firma także szkoli, więc zatrudniamy również młode osoby. Widzimy duże zainteresowanie naszymi ofertami, to dobre miejsce na takie targi - ocenia Artur Pietkiewicz z firmy ASPI

Targi wspiera jako partner także Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

- Skupiamy przedsiębiorców z całego województwa podlaskiego i nie tylko, jednym z głównych zadań jest to, że udzielamy wsparcia tym przedsiębiorcom w postaci ulg podatkowych. Organizujemy także dużo szkoleń związanych z funkcjonowaniem firmy. Istotnym działaniem naszej spółki jest także to, że współpracujemy z przedsiębiorcami w dziedzinie poszukiwania pracowników. Cieszy to, że ciągle nasze firmy potrzebują pracowników, a przecież za nami dwa lata pandemii, teraz wojna, ale mimo to przedsiębiorstwa utrzymują się i rozwijają - cieszy się Leszek Dec, prezes SSSE S.A. 

Na Targach Pracy nie mogło zabraknąć służb mundurowych. Wojskowe Centrum Rekrutacji zachęca szczególnie młodych ludzi do wstąpienia w ich szeregi. 

- Promujemy Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową, składającą się ze szkolenie podstawowego i specjalistycznego, służbę terytorialną i aktywną rezerwę - wymienia kapral Katarzyna Jasińska z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach. - Spotkaliśmy dzisiaj bardzo dużo maturzystów, którzy rozmawiali z nami i zastanawiali się co mają dalej robić w życiu, czy wybrać studia wojskowe czy służbę zawodową - dodaje. 

Policaj oferuje stabilną i ciekawą pracę.

- Zawód policjanta jest wymagającym zawodem, ale bardzo ciekawym. Na targach wszyscy chętni dowiedzą się o zasadach naboru do Policji. Każdy młody człowiek, który jest zainteresowany służbą w mundurze, chęcią pomocy innym może się do nas zgłosić, chętnie opowiemy jakie warunki musi spełnić, by do policji się dostać. Mamy wolnych część wakatów w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach, ale także powstaje u nas zamiejscowy oddział prewencji Policji w Białymstoku, blisko sto etatów jest do zapełnienia  - zdradza młodszy inspektor Daniel Szymanowicz, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach. 

Organizatorem Targów Pracy w Suwałkach są: „Gazeta Współczesna” oraz portal internetowy Nasze Miasto. Partnerem głównym Centrum Handlowo-Rozrywkowe Suwałki Plaza, które gości wystawców.

Wystawcy w sobotę będą czekać na wszystkich chętnych od godz. 11.00 do 17.00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Targi Pracy w Suwałkach. Mnóstwo ofert dla mieszkańców regionu - Suwałki Nasze Miasto

Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto