Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wszystkie działki w Strefie Aktywności Gospodarczej w Augustowie sprzedane

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Ostatnie cztery działki w Augustowskiej Strefie Aktywności Gospodarczej znalazły nabywców w przetargach. Sprzedane grunty, to nowe przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, w których pracę znajdą mieszkańcy Augustowa. Na jednej z działek mogą powstać obiekty handlowe, a na trzech pozostałych ulokowana zostanie działalność o charakterze produkcyjnym.

Augustowska Strefa Aktywności Gospodarczej (ASAG) składa się w sumie z 12 działek. Na 11 z nich przedsiębiorcy będą prowadzili swoje firmy. Jedną działkę miasto wydzierżawiło  Polskiej Spółce Gazownictwa, która wybudowała na niej stację regazyfikacji. Pierwsze firmy już otworzyły swoją działalność w ASAG. 

 Augustów dobrym miejscem do inwestowania

Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa podkreśla , że pozyskanie inwestorów na wszystkie działki, to finał projektu o kluczowym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego Augustowa.   

- Sprzedaż ostatnich czterech działek cieszy nas szczególnie, ponieważ kończy kluczowy etap misji polegającej na uwolnieniu potencjału gospodarczego naszego miasta. Zobowiązaliśmy się sprzedać wszystkie grunty do maja 2023 roku, ale zrobiliśmy to z wyprzedzeniem - tłumaczy burmistrz. - Pierwszym krokiem było podzielenie Augustowa na osiedla i uwolnienie części miasta spod rygorów ustawy uzdrowiskowej. W ten sposób zatrzymaliśmy trwający kilka lat odpływ firm do sąsiednich Suwałk. Drugim krokiem było pozyskanie terenów inwestycyjnych, pozyskanie funduszy i ich uzbrojenie. Trzecim pozyskanie inwestorów i sprzedaż działek w ASAG. Augustów zbyt długo czekał, gdy inne miasta budowały swoje strefy gospodarcze – dodaje. 

Do przetargów na cztery ostatnie działki zgłosili się zarówno lokalni, jak i zewnętrzni inwestorzy. Na jednej z działek mogą powstać obiekty handlowe, a na trzech pozostałych ulokowana zostanie działalność o charakterze produkcyjnym.  

Nowe miejsca pracy 

- Sprzedane działki, to nowe przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, w których pracę znajdą mieszkańcy Augustowa, a także dodatkowe wpływy do budżetu Augustowa, dzięki którym miasto będzie mogło utrzymać wysokie tempo rozwoju, bogatą ofertę kulturalną czy zrealizować plan remontu szkół. Zakończyliśmy najważniejszy etap w tworzeniu ASAG. Sprzedaż działek, to finał działań po stronie miasta - przygotowaliśmy atrakcyjny teren do rozwoju przedsiębiorczości. Teraz wszystko w rękach naszych przedsiębiorców. Jestem przekonany, że już wkrótce rozpocznie się budowa nowych obiektów, które przyniosą miejsca pracy dla naszych mieszkańców. Pierwsze firmy już działają na naszej strefie – podkreśla Karolczuk.  

Na terenie strefy znajdą się m.in. producenci stolarki okiennej, mebli biurowych czy firma związana z kamieniarstwem. Miejscowy przedsiębiorca w Strefie ma bazę produkcyjno - usługową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto