Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowe przystanki autobusowe w Augustowie

OPRAC.:
Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Nowe wiaty autobusowe przypadły do gustu mieszkańcom Augustowa
Nowe wiaty autobusowe przypadły do gustu mieszkańcom Augustowa UM Augustów
Wystartowała wymiana wiat przystankowych w Augustowie. Stare, zniszczone i oklejone reklamami konstrukcje będą systematycznie zastępowane nowoczesnymi, estetycznymi i wygodnymi. Z czterech nowo zamontowanych mieszkańcy korzystają od kilku dni. Zmianę zauważyli i docenili. Przystankami i komunikacją miejską zarządza miejska spółka Necko.

Stonowany, ciemny kolor konstrukcji nowych wiat dobrze łączy się ze szklanymi ściankami. Całość uzupełniają estetyczne detale: logo Augustowa, oznaczenie linii autobusowych, nazwy przystanku. Wieczorem przystanki mogą zaskoczyć gustownym oświetleniem.

Bardzo ważne jest dla mnie to, jak wygląda miasto. Realizujemy kolejne projekty, z których dumni są nasi mieszkańcy. Zielony Rynek Zygmunta Augusta, tysiące nowych nasadzeń kwiatów, krzewów i drzew, systematyczna wymiana ławek, nowe strefy relaksu i odpoczynku - to tylko kilka projektów, które ostatnio odmieniły Augustów. Nie mogłem patrzeć na zniszczone i nieestetyczne przystanki, którymi nikt nie zajmował się od wielu lat. Czas na kolejną zmianę. Stopniowo zastępujemy stare wiaty przystankowe nowymi. Cztery już są, a w ciągu najbliższych miesięcy będą kolejne. Zależy mi żeby były funkcjonalne, estetyczne, bez kolorowych reklam i spójne z innymi elementami małej architektury, w które wyposażamy Augustów od kilku lat - mówi Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa.

Wspólna przestrzeń

Miasto Augustów troszczy się o przestrzeń wspólną i komfort podróżujących komunikacją miejską. Przystanki nie mogą szpecić - muszą być kolejnym elementem ozdabiającym miasto.

Samorząd szukał rozwiązania, które spełni takie wymagania, ale nie będzie bardzo drogie. W niektórych miastach nowe wiaty kosztowały nawet po kilkaset tysięcy złotych. Miejska spółka Necko, która zarządza komunikacją miejską za pierwsze cztery wiaty zapłaciła w sumie około 130 tysięcy złotych.

- Przystanki bardzo wpasowały się w miasto. Są estetyczne, kolory są dobrze dobrane. W tej wersji są eleganckie - stwierdza pani Patrycja, mieszkanka Augustowa.

Dobry plan

Kolejne przystanki miasto planuje wymieniać systematycznie i zgodnie z planem, który nie obciąży spółki jednorazowym, dużym wydatkiem. Nie wszystkie wiaty znajdują się na miejskim gruncie. Proces wymiany często wymaga uzgodnień z właścicielem terenu, a także uzyskania pozytywnej opinii konserwatora zabytków. Ratusz działa zgodnie z planem i już czeka na kolejne zmiany.

Szukaliśmy rozwiązania, które spełni nasze wymagania i będzie rozsądne kosztowo. Wiemy, że niektóre miasta średnio za jeden przystanek płaciły nawet 10 razy więcej niż Augustów. Pierwsze cztery wiaty kosztowały w sumie około 130 tysięcy złotych netto. Przystanki, to jeden z bardziej widocznych elementów - dlatego tak zależy mi na ich wymianie. Miasto musi być ładne, przyjazne i estetyczne. Kolejne wielkie projekty infrastrukturalne są istotne: nowe drogi, hale, stadion czy osiedla, to projekty strategiczne, ale pamiętamy o istotnych elementach dnia codziennego, ponieważ wpływają na komfort życia mieszkańców - podkreśla burmistrz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto