Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Służby kończą oczyszczać kanalizację. Mieszkańcy wieczorem będą mieli wodę

OPRAC.:
Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Jak informuje Urząd Miasta w Augustowie z najnowszego raportu wynika, że mieszkańcy powinni mieć wodę w kranie około godziny 20. Służby oczyszczają ostatni odcinek. Ujawniane są tam złogi substancji ropopochodnej, która unieruchomiłaby oczyszczalnię ścieków.

Przypomnijmy, w czwartek rano wykryto obecność substancji ropopochodnej w oczyszczalni ścieków. Ustalono, że doszło do wycieku oleju opałowego z jednego z zakładów przemysłowych. Do ścieków mogło dostać się nawet kilka tysięcy litrów substancji ropopochodnej.

- Walka z zanieczyszczeniem trwa. Pracujemy dzień i noc, żeby jak najszybciej oczyścić kanalizację i móc znowu odkręcić wodę. Aby przyspieszyć proces, wydobywamy substancję nie tylko do specjalistycznych cystern, ale też do zgromadzonych 100 zbiorników. Oszacowaliśmy już pozostałą ilość zanieczyszczeń i jeśli po drodze nie dojdzie do żadnej nieprzewidzianej awarii, to o 20 zakończymy prace i wznowimy dostawy wody - mówi Bartosz Buczyński - Prezes Wodociągów

W mieście wciąż pracują beczkowozy, zapewniające awaryjny dostęp do wody. Do pomocy w dostawach dla osób niesamodzielnych burmistrz Augustowa skierował również miejską jednostkę OSP Augustów Lipowiec.

- Wciąż trwają prace, aby jak najszybciej uruchomić kanalizację. Dobrze, że uniknęliśmy katastrofy w oczyszczalni. Wszystkie moce skierowane są na jak najszybsze usunięcie skutków wycieku ropy. Tak, aby mieszkańcy, jak najszybciej mogli mieć wodę w kranach. To priorytet dla wszystkich służb. Mam nadzieję, że ostatnie prace przebiegną zgodnie z planem. Jeśli służbom uda się szybciej oczyścić kanalizację, natychmiast będą wznawiać dostawy wody. Będziemy informować na bieżąco. Teraz potrzeba jeszcze kilku godzin cierpliwości i wsparcia dla pracujących w mrozie nad oczyszczeniem kanalizacji – wyjaśnia Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Um Augustów
od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto