W listopadzie nie tylko długi weekend chętnie wybieramy na urlop!

Materiał informacyjny Kiwi.com
Kiwi.com sprawdziła, że tygodniem cieszącym się największą popularnością wśród podróżujących z Polski jest ten, zaczynający się 06.11.
 • Kiwi.com wskazuje, że większość użytkowników planuje wyjazd w tygodniu rozpoczynającym się 6 listopada.
 • Bilety zarezerwowano w sumie do 256 różnych miast.
 • W listopadzie średnia cena za lot wynosi 112 EUR, a na najkrótszych trasach (0 - 1,499 km) 66 EUR.

Listopad to ostatnia szansa, aby w tym roku wyjechać na dłuższy weekend, wykorzystując kilka dni tuż przed świętem 1 listopada lub kilka dni po, co daje w sumie pięć dni urlopu. Z danych firmy travel-tech, Kiwi.com wynika, że więcej użytkowników z Polski wybrało tę drugą opcję, i wielu planuje urlop w listopadzie. Większość wyjedzie w tygodniu rozpoczynającym się 6 listopada. Bilety zarezerwowano w sumie do 256 różnych miast. Wyszukiwarka sprawdziła, które kraje cieszą się największą popularnością i gdzie pojedziemy spędzić kilka wolnych dni.

Kiedy na urlop w listopadzie?

Kiwi.com wskazuje, że w listopadzie najczęściej wybieranym dniem na podróż jest 01.11, 03.11, 02.11, 04.11 oraz 10.11. Z kolei najpopularniejszym tygodniem jest ten, zaczynający się w poniedziałek, 06.11.

Choć wybierając na podróż początek miesiąca mamy więcej dni wolnego, to nie brakuje chętnych, by urlop zaplanować w drugim tygodniu listopada. Tym bardziej, że wypadające w sobotę święto, 11 listopada, możemy sobie odebrać.

Dokąd będziemy podróżować i jak długo zostaniemy na miejscu?

Kiwi.com zwróciła uwagę, że ci, którzy datę wylotu zaplanowali między 27-30 października za punkt startowy wybrali Warszawę (z wyjątkiem Tel Avivu - z Krakowa) i zarezerwowali lot do ponad 172 miast. Na liście top 5 znalazły się:

 • Paryż
 • Rzym
 • Barcelona
 • Tel Aviv
 • Alicante

Wśród top 5 najpopularniejszych krajów znalazły się:

 • Włochy
 • Hiszpania
 • UK
 • Francja
 • Norwegia

W tej grupie osób, najczęściej wybieranym dniem na początek podróży był piątek, 27.10.

Z analizy Kiwi.com wynika, że 38% podróżujących na miejscu pozostanie od 4-6 dni.

Z kolei, osoby, które dzień wylotu zaplanowały między 01.11 a 04.11 najczęściej wybierały 01.11 i również Warszawę za punkt startowy. Wśród top 5 najczęściej wybieranych destynacji znalazły się:

 • Lizbona
 • Barcelona
 • Rzym
 • Mediolan
 • Oslo

W przypadku tej grupy, niemal co druga osoba (46%) zdecydowała się na pobyt do 3 dni, czyli klasyczny city-break, a prawie co trzecia (28%) na miejscu pozostanie od 4-6 dni.

Ile zapłaciliśmy za bilet?

Kiwi.com wskazuje, że osoby udające się w podróż z końcem października za bilet lotniczy płaciły średnio 119 EURO. Średnia cena za loty na krótkich, europejskich trasach (0-1,499km) wyniosła 67 EURO, na trasach średniego zasięgu (1,500-3,999 km) średnio 123 EURO, a na najdłuższych (+ 4,000km) 477 EURO.

Z kolei ci, którzy zdecydowali się na podróż między 01.11 a 04.11 średnio płacili 125 EURO.
Loty na najkrótszych trasach kosztowały średnio 74 EURO, na trasach średniego zasięgu (1500-3999 km) 121 EURO, a na najdłuższych za bilet płacono średnio 463 EURO.

Najpopularniejsze kierunki w listopadzie

Listopad to nadal bardzo dobry moment, aby zaplanować kilka dni wolnego i skorzystać ze słonecznej aury, zawłaszcza na południu Europy. Średnia cena z lot w listopadzie to około 112 EURO. Kiwi.com przygotowała listę top 10 najczęściej wybieranych w listopadzie przez podróżujących z Polski krajów:

 1. Hiszpania
 2. Włochy
 3. UK
 4. Portugalia
 5. Francja
 6. Norwegia
 7. Malta
 8. Holandia
 9. Niemcy
 10. Dania

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: W listopadzie nie tylko długi weekend chętnie wybieramy na urlop! - Podlaskie Nasze Miasto

Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto