Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przedłuża się remont kładek na augustowskich bulwarach

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Nowe kładki wzdłuż rzeki Netty miały być oddane do użytku w kwietniu, jednak ich budowa wciąż się przedłuża. Urząd naliczy wykonawcy karę umowną.

Chodzi o dwie kładki na augustowskich bulwarach -  przy hotelu  „Karmel” oraz przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Do tej pory obiekty były trudne do pokonania, zwłaszcza rodzicom z wózkami, rowerzystom i osobom z niepełnosprawnościami. 

- Przebudowa polega na tym, że likwidujemy schody, po to, żeby kładki były zwodzone i były dostępne z poziomu chodnika. Chodzi nam o to, by każdy mieszkaniec bez problemu mógł spacerować na bulwarach - mówi Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa. 

Inwestycja zakończyć się miała w grudniu ubiegłego roku. Jednak wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu realizacji, argumentując swoją decyzję brakiem możliwości zakupu gatunku stali, który był określony w dokumentacji projektowej. Nowy termin wyznaczony został na połowę kwietnia. 

- Wykonawca nie wywiązał się z tego terminu. Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Augustowie wielokrotnie upominało go żeby przyspieszyć roboty. Ostatnio odbyła się Rada Budowy, na której wykonawca zobowiązał się jak najszybciej zakończyć inwestycję - tłumaczy Chodkiewicz. I dodaje, że wykonawca został pouczony o tym, że zgodnie z umową augustowski ratusz może naliczyć kary umowne, za każdy dzień opóźnienia. 

- Wykonawca ma świadomość, że każdy kolejny dzień zwłoki działa na jego niekorzyść. Im szybciej się wywiąże z prac, tym niższa będzie kara - podkreśla zastępca burmistrza. 

 Kierownik Wydziału Inwestycji Magdalena Sokołowska informuje, że urząd otrzymał nowy harmonogram prac 
oraz tabelę przedstawiającą aktualne zaawansowanie wykonania każdego elementu. 

-  Będziemy wykonawcę z harmonogramu rozliczać. W przyszłym tygodniu wykonawca rozpocznie prace brukarskie na dojściach i pomiędzy kładkami oraz prace betonowe – dodaje. 

Według zapewnień wykonawcy nowe kładki mają zostać oddane do użytku przed rozpoczęciem sezonu letniego. Ich remont będzie kosztował około 4,8 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto