MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy nordic walking do 69 km od Augustowa. Pomysły na sportowy dzień w weekend 15 - 16 czerwca

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za ciekawymi trasami nordic walking niedaleko Augustowa? Razem z Traseo przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji na ten tydzień. Jeżeli dopiero chcesz zacząć uprawiać nordic walking, zacznij w weekend. W wolnym dniu będziesz mieć czas, by oswoić technikę. Oto nasze sugestie, gdzie warto sie wybrać w okolicy Augustowa na nordic walking. W tym tygodniu wybraliśmy ścieżki w odległości do 69 km od miasta. Sprawdź je i daj znać, czy coś zmieniło się na trasie.

Spis treści

Nordic walking w okolicy Augustowa

We współpracy z Traseo wybraliśmy 3 szlaki nordic walking w odległości do 69 km od Augustowa. Zobacz, czy szlak polecany przez innych jest ciekawa również dla Ciebie.

Zanim wyjdziesz, sprawdź pogodę dla Augustowa.

W sobotę 22 czerwca według prognozy pogody ma być 23°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 30%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Czarna Białostocka -Czeremchowa Tryba-Supraśl

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 15,47 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 21 min.
  • Przewyższenia: 64 m
  • Suma podejść: 1 613 m
  • Suma zejść: 1 637 m

Trasę do marszu z Augustowa poleca RoweremPoPodlasiu

15-kilometrowa trasa piesza przez Puszczę Knyszyńską z miejscowości Czarna Białostocka do Supraśla. Choć w miastach nie ma już śniegu, to w Puszczy Knyszyńskiej można go jeszcze znaleźć, ścieżki oblodzone, trzeba uważać. Ale bardzo ładne widoki i świeże powietrze wynagrodzą każdy trud. Polecam.
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Po Suwalskim Parku Krajobrazowym

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 13,8 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 37 min.
  • Przewyższenia: 89 m
  • Suma podejść: 877 m
  • Suma zejść: 893 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Augustowa poleca RoweremPoPodlasiu

Piesza wędrówka po Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Z netu o nim: "Suwalski Park Krajobrazowy (SPK) jest najstarszym parkiem krajobrazowym w Polsce, utworzony 12 stycznia 1976 roku na mocy uchwały Nr III/14/76 Wojewódzkiej Rady Narodowej w Suwałkach, celem ochrony unikatowego krajobrazu polodowcowego, szczególnych wartości przyrodniczych i geologicznych. Park położony jest na Pojezierzu Północnosuwalskim, które stanowi przykład krajobrazu polodowcowego z licznymi wzniesieniami morenowymi, wzniesieniami kemowymi, dolinami rzecznymi, nieckami jezior oraz głazowiskami.

Charakterystyczne miejsca w parku to:
jezioro Hańcza,
głazowisko Łopuchowskie,
głazowisko Bachanowo,
wiszące torfowisko znajdujące się nad zachodnim brzegiem jeziora Jaczno.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Po Suwalskim Parku Krajobrazowym

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 18,58 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 39 min.
  • Przewyższenia: 76 m
  • Suma podejść: 1 213 m
  • Suma zejść: 1 215 m

RoweremPoPodlasiu poleca trasę mieszkańcom Augustowa

Piesza wędrówka po SPK - Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego znajduje się w Turtulu – przysiółku wsi Malesowizna. Siedziba Parku położona jest w rynnowej dolinie rzeki Czarna Hańcza, na jednym z pagórków ozu turtulskiego. Wzniesienie obmywają wody stawu turtulskiego, spiętrzonego na potrzeby, pracującego tu kiedyś młyna wodnego. Krawędź rynnowej doliny rzecznej stanowi dogodny punkt widokowy na przełomowy odcinek Czarnej Hańczy oraz na źródliska i zagłębienie Szeszupy. Tutaj również biorą swój początek dwie ścieżki poznawcze „Doliną Czarnej Hańczy” i „U źródeł Szeszupy” .
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - na czym polega?

Nordic walking zyskuje w ostatnich latach na popularności. Czym jest ten sposób aktywności? Nordic walking to prosty trening z wykorzystaniem specjalnych kijków. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Dla kogo jest nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto