MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto odbuduje pomosty na plaży Dąbek w Augustowie

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Tak wygląda plaża Dąbek obecnie
Tak wygląda plaża Dąbek obecnie A. Gryza-Aneszko
Mieszkańcy Augustowa mają powody do radości. Ruiny pomostów na plaży Dąbek zostaną wyremontowane i mieszkańcy będą mieli wspaniałą plażę. Ta zmiana wymagała burzliwych negocjacji, ale zakończyły one się sukcesem.

Szereg lat temu kolej w Augustowie sprzedała pomosty na Dąbku prywatnemu właścicielowi, który zobowiązał się do odbudowy oraz uruchomienia plaży. Niestety, nie doszło do spełnienia tych obietnic. Ostatecznie, prywatny właściciel postanowił komercjalizować swoje prawa, które zostały ostatecznie kupione przez kolejnego inwestora. Nowy nabywca podejmował liczne starania, by uzyskać umowę dzierżawy na większą powierzchnię plaży, projektować pomosty i zdobyć pozwolenie na budowę. Pomimo dużej determinacji, nie udało mu się przekonać Lasów Państwowych do dzierżawy dodatkowego terenu, co skłoniło jego do wycofania się z przedsięwzięcia.

Po tym, jak plany prywatnego właściciela upadły, zaczęły pojawiać się rozmowy pomiędzy inwestorem a burmistrzem Augustowa na temat przejęcia dokumentacji przez miasto. Niemniej jednak, wymagane kwoty przekraczały finansowe możliwości miasta. Po kilku miesiącach negocjacji, obie strony doszły do kompromisu.

- Cieszę się, że jednak doszliśmy do porozumienia. Te kilka miesięcy twardych negocjacji, sprawdzania dokumentów i weryfikacji partnerów umów dzierżawy przysporzyły nam sporo pracy i emocji. Zwłaszcza, kiedy podczas trwających negocjacji pojawił się filmik nagrany przez jednego z kandydatów na burmistrza, który nie znając tematu czynił publiczne deklaracje. Zaistniała nawet obawa, czy rozmowy nie zostaną przerwane przez właściciela, ale zachował się lojalnie i dokończyliśmy cały proces. Odtworzymy pomosty i urządzimy porządną plażę - wyznał Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa.

Słowa burmistrza potwierdził poprzedni właściciel pomostów Piotr Kotowicz, "Po wielomiesięcznych negocjacjach, twardych negocjacjach, doszliśmy do porozumienia i mamy podpisaną umowę. Cieszę się, że takie miejsce po latach wróci do mieszkańców Augustowa.”

Od teraz, miasto Augustów rozpocznie proces przygotowywania przetargu na renowację pomostów. Burmistrz ma również pomysł na sfinansowanie tego projektu, co znacząco przyśpieszy realizację inwestycji.

- To dla mnie szczególna chwila. Od 9 lat jest to najtrudniejszy z tematów przekazywanych mi przez mieszkańców, głównie Lipowca. Prywatny właściciel, brak dokumentacji, grunty w dzierżawach. Zawsze odpowiadałem, że to sprawa piekielnie trudna i szanse są małe. Dziś z radością mogę mówić, że najtrudniejsze już za nami. Myślę, że w ciągu roku lub dwóch uczynimy Dąbek jedną z najlepszych plaż w mieście – komentuje Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa.

Umowa opiewa na kwotę 81 tysięcy złotych netto. Miasto Augustów stanie się właścicielem nakładów, pełnej dokumentacji projektowej, pozwolenia na budowę oraz wejdzie w prawa użytkowania wody oraz fragmentu lądu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto