MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne stare piece znikną z Augustowa. Burmistrz podpisał umowy z mieszkańcami

OPRAC.:
Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
"Airgustów” to program wspierający mieszkańców w eliminacji przestarzałych pieców na nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła. Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podpisał kolejne umowy z mieszkańcami na dofinansowanie wymiany.

W trosce o jakość powietrza w od kilku lat miasto realizuje program „Airgustów” wspierający mieszkańców w eliminacji przestarzałych pieców na nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła. Od 2019 roku dzięki programowi do mieszkańców trafiło pond milion złotych na wymianę 163 starych, zanieczyszczających powietrze pieców, ale także na instalacje ekologicznych źródeł ciepła w nowo wybudowanych domach. Mieszkańcy właśnie podpisali kolejne umowy i otrzymali dofinansowania. Przypominamy, że wnioski o udzielanie dotacji można składać do końca listopada.

Kto może ubiegać się o dotację?

O środki mogą ubiegać się właściciele istniejących domów na terenie Augustowa, wspólnoty mieszkaniowe będące właścicielami budynku wielorodzinnego, właściciele nieoddanych do użytku domów jednorodzinnych oraz wspólnoty mieszkaniowe będące właścicielami również nieoddanych do użytku budynków wielorodzinnych na terenie Miasta Augustów.

Wybierz ekologiczne źródło ciepła

Stare piece opalane drewnem lub węglem, nie spełniają norm ekologicznych i są główną przyczyną smogu. W ramach programu Airgustów możesz wymienić takie źródła ciepła na:
- piece gazowe,
- pompy ciepła,
- elektryczne urządzenia grzewcze,
- oraz podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej czy sieci gazowej.

Ile można zyskać?

Dofinansowanie może pokryć 70% planowanej przez mieszkańca inwestycji i wynieść maksymalnie 7.000 zł w przypadku domu jednorodzinnego lub maksymalnie 14.000 zł w przypadku wspólnot mieszkaniowych.

Masz pytania o warunki dopłat?

Pomoc w przygotowaniu wniosku mieszkańcy mogą uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Augustowie – pok. nr 300 lub pod nr tel. 87 643-86-26. Szczegółowe informacje na temat programu, regulamin przyznawania dotacji oraz wnioski do pobrania znajdują się także na stronie www.airgustow.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto