Medale za zasługi dla miasta Augustowa. Zobacz kogo nagrodziła rada miasta

Helena Wysocka
Helena Wysocka
Przegląd Powiatowy
Udostępnij:
Medalami za zasługi dla miasta Augustowa nagrodzono osoby, które promują gród lub wpływają na jego rozwój.

To zaszczytne wyróżnienie trafiło też do prężnie działającej OSP Augustów -Lipowiec.
– Osób, które robią dużo dla miasta, jest wiele. Natomiast radni chcieli wyróżnić szczególnie tych, których dorobek jest zauważalny, którzy zapiszą się na kartach historii Augustowa. Czasami ten medal wręczamy tym, którzy są zasłużeni i znani lokalnie, a niekoniecznie już poza miastem, ale ich zasługi dla nas są ogromne – mówił podczas niedzielnej uroczystości burmistrz Mirosław Karolczuk
Medale to najwyższe odznaczenie przyznawane przez radę miasta od 28 lat. Do tej pory odebrało je 77 osób, które przyczyniają się do rozwoju i promocji miasta. W niedzielę do grona zasłużonych dołączyli kolejni. Tym razem władze miasta wyróżniły Polikarpa Augustyniaka - miejscowego cukiernika, który wypieka m.in. wpisane na listę produktów tradycyjnych jagodzianki. Medalem wyróżniono również lekarkę, specjalistę od chorób zakaźnych Katarzynę Andruszewicz -Słomską oraz OSP Lipowiec, której druhowie nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców ale też prowadzą wiele rożnego rodzaju zajęć prewencyjnych.
Medalami za zasługi dla Augustowa zostali odznaczeni również pochodzący z grodu nad Nettą Janusz Michałowski i jego żona Izabella Cywińska. Michałowski - aktor i reżyser zaproponował miastu, że przekaże kolekcję zabytkowych lamp. Jest ona bardzo bogata, składa się z około 200 lamp. Władze miasta planuję je wyeksponować w remontowanych właśnie pomieszczeniach Augustowskich Placówek Kultury. Z uwagi na dużą liczbę najprawdopodobniej będą eksponowały lampy etapami. Póki co, medalem podziękowały Michałowskimu za dar. Zarówno aktor jak i jego żona nie mogli uczestniczyć w uroczystości dlatego medale odbiorą w terminie późniejszym.

Czym jest długi COVID-19?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie