Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marszałek województwa ma już projekt prac geologicznych na obwodnicy Sztabina

Helena Wysocka
Helena Wysocka
Marszałek województwa podlaskiego prowadzi postępowanie w sprawie projektu prac goelogicznych, które mają być wykonane na obwodnicy Sztabina

Obwodnica Sztabina jest w tegorocznych planach inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W ramach tego projektu zmodernizowana ma być nieco dłuższa, bo 13-kilometrowa trasa rozpoczynająca się w gminie Suchowola (obwodnica Sztabina będzie miała 5,7 km). Ale wcześniej musi być przygotowany projekt techniczny, a ten dokument muszą poprzedzić badania geologiczne na trasie przyszłej drogi. Plan ich wykonania jest już gotowy i trafił na biurko marszałka. Dokument zakłada wykonanie 724 odwiertów oraz 404 sondowań przy czym niektóre z nich będą sięgały 20 metrów w głąb ziemi.

Obwodnica Augustowa: Tirom mówią: Nie! Trwa zbiórka podpisów pod petycją

W trakcie prac gelogicznych mają być pobrane próbki gruntu oraz wody. Specjaliści będą też prowadzili obserwację poziomu wody.

Przypomnijmy, że modernizowana droga będzie przechodziła przez wsie Ostrówek, Horodnianka, Grymiaczki, Kiersnówka, Domuraty, Sztabin, Kamień oraz Krasnoborki. Mieszkańcy tych miejscowości mogą zapoznać się z dokumentami w urzędzie marszałkowskim. Telefon: 85 66 54 466.

GDDKiA szacuje, że budowa drogi pochłonie około 270 mln złotych. Umowa na realizację przedsięwzięcia ma być podpisana w 2021 roku, a prace mają zakończyć się w 2025.

Tu oglądasz: Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto