Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lipsk nad Biebrzą. Ceny za wywóz śmieci idą ostro w górę

hel
Do 14 stycznia mieszkańcy Lipska i gminy muszą złożyć nowe deklaracje dotyczące odpadów i określić się, czy będą je segregować, czy nie. Od tego zależy bowiem stawka za wywóz

Dd stycznia 2020 r. wzrosły stawki za wywóz odpadów komunalnych i wynoszą 22,00 zł miesięcznie od 1 mieszkańca i 94,00 zł od gospodarstwa domowego 5 os. i więcej. Takie ceny obowiązują w przypadku segregacji odpadów. Kontrolować je będzie BIOM – firma odbierająca odpady z terenu gminy Lipsk. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości powiadomi o tym fakcie burmistrza oraz właściciela nieruchomości za pomocą specjalnej naklejki. Ale to nie wszystko. Urzędnicy naliczą znacznie wyższą opłatę za wywóz odpadów. Wynosić ona będzie 44 zł od mieszkańca lub 188 zł od gospodarstwa 5 osobowego i więcej za miesiąc.
W związku z wejściem w życie nowych przepisów właściciele nieruchomości, zobowiązani są do oddzielnego zbierania i przekazywania do odbioru na zasadach określonych Regulaminem odpadów komunalnych z podziałem na:
1. papier,
2. tworzywa sztuczne i metale oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe,
3. szkło,
4. bioodpady,
5. popiół;
6. odpady niebezpieczne,
7. przeterminowane leki i chemikalia,
8. odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki,
9. zużyte baterie i akumulatory,
10. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
11. meble i inne odpady wielkogabarytowe,
12. zużyte opony,
13. odpady budowlane i rozbiórkowe,
14. odpady tekstyliów i odzieży,
15. niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne nie zawierające odpadów wymienionych w pkt. 1 – 14.
Nowym sortem odpadów są te wymienione w pkt. 8 i 14. Nie wolno ich wrzucać do odpadów zmieszanych. Należy je przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, który dla Gminy Lipsk prowadzi BIOM Sp. z o.o. w Dolistowie Starym, gmina Jaświły.

W związku z wymienionymi wyżej zmianami w przepisach, zmienia się również wzór deklaracji. Nowe deklaracje właściciele nieruchomości obowiązani są złożyć w terminie do 14.01.2020 r.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto