Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Chora dyrektorka bawiła się na imprezie integracyjnej z wodzirejem. Już nie pracuje

hel
Stowarzyszenie Wspólnota Puszczy
Wieloletnia dyrektor ośrodka kultury Halina Ł. już nie pracuje. Została zwolniona za organizację konkurencyjnych zajęć i udział w imprezie integracyjnej w czasie lekarskiego zwolnienia. Zainteresowana nie poczuwa się do winy. - Robiłem wszystko, aby w gminie coś się działo - mówi. - Jest mi przykro, że po 30 latach pracy zostałam potraktowana w ten sposób

Halina Ł. kierowała Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowince od 30 lat. Jednocześnie, od 11 lat jest prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społeczności Wiejskiej "Wspólnota Puszczy".
- Stowarzyszenie działało na rzecz mieszkańców gminy - mówi Ł. - Realizowaliśmy wiele projektów, pozyskiwaliśmy dary, które trafiały do najuboższych rodzin.
Organizowało też różnego rodzaju wydarzenia i zajęcia dla młodzieży. - W niektórych przypadkach GOK był partnerem w naszych projektach - dodaje rozmówczyni. - Robiliśmy wszystko, aby krzewić kulturę. Zauważyło to ministerstwo kultury i zostałam odznaczona złotym medalem.
Zauważały też władze gminy, ponieważ nie szukały następców. Ale teraz uznały, że miarka się przebrała i Halina Ł. została odwołana ze stanowiska. Wójt Teresa Strękowska zarzuciła swojej podwładnej, że wbrew przepisom prowadzi działalność gospodarczą poprzez stowarzyszenie. Na dodatek, niektóre podejmowane przez dyrektorkę działania były konkurencyjne do ośrodka kultury.
Kolejny zarzut dotyczy tego, że w trakcie zwolnienia lekarskiego Halina Ł. pojechała na szkolenie i imprezę integracyjną do Lipniaka i prowadziła zajęcia w augustowskim Klubie Seniora.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto