Żubr obudzi Podlasie po raz drugi!

ro2
15 października, rozpoczęła się druga edycja prospołecznego programu „Żubr budzi Podlasie”. Przed mieszkańcami regionu pojawia się kolejna szansa na zrealizowanie swoich społecznych planów i odkrycie drzemiącego potencjału. Na początku przyszłego roku dowiemy się, które inicjatywy jury uzna za najciekawsze i przeznaczy na ich realizację granty w wysokości 100 tysięcy złotych. Masz szansę obudzić z Żubrem Podlasie!"

Masz ciekawy pomysł, ale brakuje ci środków na jego realizację? Chciałbyś zorganizować interesujące wydarzenie w swojej społeczności i poszukujesz wsparcia? A może jesteś już autorem jakiegoś przedsięwzięcia, ale nie miałeś odwagi zgłosić go do programu w zeszłym roku? Wystarczy, że swój pomysł przedstawisz w formularzu i prześlesz zgłoszenie.

Obudź swój potencjał
Wśród mieszkańców Podlasia nie brakuje osób kreatywnych, posiadających ciekawe pomysły, a co najważniejsze – chcących zmieniać na lepsze swoje otoczenie. Przekonaliśmy się o tym w zeszłym roku, podczas pierwszej edycji programu „Żubr budzi Podlasie”. Mieszkańcy regionu udowodnili, że kryje się w nich duży potencjał. Zgłoszenia, we wszystkich katego-riach, napływały do ostatniego dnia. Spośród 75 projektów, w przygotowanie których zaanga-żowało się ponad 300 osób, jury wybrało te, które uznano za najciekawsze, a z 5 zorganizowanych inicjatyw mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy regionu.

Od Suwałk po Siemiatycze, od Kolna po Sokółkę
„Żubr budzi Podlasie” to program, który pomaga mieszkańcom naszego regionu w realizacji najciekawszych projektów, nawet tych, które z pozoru wydają się trudne do spełnienia. Każdy mieszkaniec Podlasia (lub grupa mieszkańców) może wziąć udział w programie. Wystarczy tylko wysłać zgłoszenie!

Nie ma znaczenia, czy jesteś mieszkańcem małej wsi, czy dużego miasta. Nie liczy się to, czy jesteś początkującym studentem, czy emerytem zaangażowanym w życie społeczne. Każda inicjatywa ma równe szanse na realizację.

Do udziału w programie zaproszeni są wszyscy pełnoletni mieszkańcy Podlasia, którzy chcą pozytywnie i realnie wpłynąć na swój region i jego mieszkańców. Zgłoszenia przyjmowane są od 15 października 2009 do 15 stycznia 2010, za pośrednictwem strony www.budzipodlasie.pl. Inicjatywy można zgłaszać w 4 różnych kategoriach: „Akademicki Białystok” (obejmuje inicjatywy studentów skierowane do społeczności akademickiej), „Ak-cje społeczne” (inicjatywy dla lokalnej społeczności), „Kultura” (wydarzenia kulturalne), „Sport” (ze sportem w roli głównej).

Jeśli masz pomysł na zrealizowanie więcej niż jednej inicjatywy, zgłoś do programu wszyst-kie. Każda osoba może zgłosić dowolną ilość inicjatyw, nawet, jeśli obejmują różne dziedziny. Program nie stawia ograniczeń – uwalnia kreatywność.

Wybiorą najlepsze projekty
Pomysły mieszkańców Podlasia zostaną ocenione, a następnie najlepsze wybrane przez przedstawicieli Partnerów programu. Należą do nich zarówno przedstawiciele Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku (program pod Honorowym Patronatem Prezyden-ta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego), jak też mediów regional-nych (Gazeta Współczesna, Polskie Radio Białystok, TVP Białystok oraz portal bstok.pl). Wsparcia merytorycznego udzielą także lokalne autorytety. Znany i ceniony aktor – Jan Zaborski, i dr Jan Pietruski, z równym zaangażowaniem wspierający lokalną społeczność.

Zwieńczenie programu
Projekty do realizacji (jeden lub kilka) zostaną wyłonione w styczniu przyszłego roku, po obradach jury. Następnie Żubr stopniowo będzie przelewał środki na wdrażanie poszczegól-nych incjatyw, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem i etapami.

„Podlasie to miejsce szczególne. Przecinają się tu szlaki wielu kultur, języków, religii. Na mapie Polski trudno znaleźć drugi taki obszar, gdzie krzyżowałoby się tyle różnych narodowości, a ludzie byliby tak otwarci i zaangażowani w sprawy społeczne. Mieszkańcy Podlasia udowodnili to w zeszłym roku, podczas pierwszej edycji naszego programu. Ilość zgłoszonych inicjatyw przerosła nasze oczekiwania, a niektóre projekty są prowadzone do dziś. Dlatego i w tym roku, przy wsparciu Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Wojewódz-twa Podlaskiego, dajemy Podlasianom szansę na realizację ich społecznych projektów. Wierzymy, że potencjał mieszkańców tego regionu kryje w sobie dużo więcej!”

– powiedział Tomasz Kanton, Brand PR manager w Kompanii Piwowarskiej SA.

Więcej na stronie:

OFE zlikwidowane. Masz 5 miesięcy na decyzję

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie