Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zespołu Tańca Ludowego „Bystry” ma 20 lat

OPRAC.:
Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Zespół Tańca Ludowego „Bystry” działa od 2002 roku pod patronatem Augustowskich Placówek Kultury, Towarzystwa Młodego Krechowiaka i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Augustowie. Ściśle współpracuje również z Augustowskim Stowarzyszeniem Kulturalno-Społecznym realizując wspólnie projekty. Od momentu powstania, do chwili obecnej, kierownikiem artystycznym i choreografem zespołu jest Halina Poźniakowska – nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 3.

Członkami „Bystrego” jest młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zespołowi przygrywa kapela pod kierownictwem Emila Kulbackiego – nauczyciela Szkoły Muzycznej I stopnia w Augustowie, instruktora śpiewu w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Celem działalności grupy jest podtrzymywanie zanikającego folkloru i tradycji ludowych Podlasia oraz różnych regionów Polski. Dzięki działalności Bystrego możliwe jest wierne odtwarzanie autentycznych tańców narodowych i ludowych, przyśpiewek, muzyki ludowej, strojów i instrumentów.

- Sukcesy „Bystrego”, to zasługa konkretnych osób - ich pasji, ciężkiej pracy oraz stawiania sobie kolejnych, ambitnych wyzwań. Wasza postawa jest najlepszym dowodem na to, że „chcieć znaczy móc”. Jeszcze raz dziękuję za to, że od 20 lat malujecie Państwo piękny obraz augustowskiej kultury i dziedzictwa. Życzę wielu sukcesów, kolejnych, wspaniałych lat rozwoju Zespołu Tańca Ludowego „Bystry” i nieustającego czerpania radości z realizacji Waszych pasji. - powiedział podczas jubileuszu Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa.

Dzięki zaangażowaniu i zamiłowaniu do szczegółów zespół „Bystry" prezentuje od lat wysoki poziom artystyczny skupiając się na odpowiednim doborze repertuaru, strojów i instrumentów. Barwny folklorystyczny anturaż i kultywowanie bogactwa języka oraz tradycji tańca ludowego, czyni zespół orędownikiem polskiej kultury. Od lat „Bystry" występuje na scenach w kraju i poza jego granicami, poruszając serca swoich odbiorców oraz sławiąc miasto Augustów.

W mieniony weekend Zespół obchodził swoje 20-lecie.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto