MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rolnicy odwiedzili suwalskich posłów. Wręczyli im żółte kartki

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Rolnicy spotkali się z suwalskimi posłami
Rolnicy spotkali się z suwalskimi posłami A. Gryza-Aneszko
Nie ustają protesty rolników. Gospodarze z powiatu suwalskiego, augustowskiego i sejneńskiego pojawili się w czwartek (4 kwietnia) pod biurami suwalskich posłów - Jarosława Zielińskiego (PiS) oraz Jacka Niedźwiedzkiego (PO). Wręczyli im na piśmie swoje postulaty, prosząc o wsparcie. Jako ostrzeżenie dali parlamentarzystom także żółte kartki, które jak się nic w sprawie rolników nie ruszy po najbliższym posiedzeniu rządu zmienią kolor na czerwony. Suwalscy posłowie zadeklarowali swoje wsparcie.

Od kilkunastu tygodni rolnicy protestują sprzeciwiając się przepisom związanym z tzw. Nowym Zielonym Ładem oraz nadmiernym importem towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i innych krajów pozaunijnych. Rolnicy blokowali drogi, przejeżdżali przez miasta, byli w Warszawie, spotkali się z politykami. Do tej pory nie osiągnęli tego czego oczekują. Ich cierpliwość się kończy. W czwartek w całej Polsce odbył się kolejny strajk, który polegał na odwiedzaniu biur poselskich. 

Kilkudziesięciu rolników z powiatu suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego protestowało pod biurami posłów z Suwałk. Przedstawili swoje postulaty Jarosławowi Zielińskiemu oraz Jackowi Niedźwiedzkiemu. 

- Zebraliśmy się tutaj jako rolnicy z Suwalszczyzny, aby wyrazić swój ostateczny już sprzeciw przeciwko temu, że posłowie nic nie robią w naszym kierunku. Od lutego stoimy na drogach, protestujemy. Nie mamy już sił, za chwilę mamy zasiewy i musimy wyjechać na nasze pola. My chcemy normalnie funkcjonować i przekazać naszym dzieciom gospodarstwa, tak jak przekazali nam je nasi rodzice. Chcemy produkować zdrową, Polską żywność. To co się dzieje przy założeniach Zielonego Ładu, to jest dramat - mówili rolnicy pod biurami posłów. - My nie chcemy jałmużny, dopłat, my chcemy móc samemu zarobić na nasze wypłaty. Pozwólcie nam na to - apelowali. 

Rolnicy wręczyli posłom oraz okleili ich biura żółtymi kartkami, jako ostateczne ostrzeżenie. Jak mówią, jeśli nic się nie zmieni, kolor kartek będzie czerwony. 

Jarosław Zieliński, poseł PiS, wyszedł spotkać się z rolnikami. Jak powiedział, popiera postulaty rolników i ich wspiera. 

-  Jestem przedstawicielem ugrupowania, które popiera wasze postulaty, czemu daliśmy wyraz w projekcie uchwały, którą daliśmy w Sejmie 19. marca. Niedawno, ale już odbył się Sejm i marszałek do porządku obrad tego nie wprowadził. W tej uchwale jest właśnie to, o co zabiegacie. Teraz wszystko w rękach rządu - mówił. 

Rolnicy zarzucili parlamentarzyście, że w uchwale nie ma konkretów, a politycy przerzucają się odpowiedzialnością. Jak podkreślają sytuacja rolników jest dramatyczna, a spory polityczne w tej sprawie powinny odejść na bok i wszyscy powinni mówić jednym głosem. Z rolnikami pod swoim biurem spotkał się także poseł PO Jacek Niedźwiedzki.

Parlamentarzysta zapewnił o swoim poparciu dla rolników. Obiecał także, na najbliższym posiedzeniu Sejmu poruszy ten temat w rozmowie z ministrem rolnictwa. 

- Jako poseł jestem w Komisji Obrony Narodowej i Sprawiedliwości nie mniej będę interweniował w sprawie rolników u ministra rolnictwa. Rozmawiam pokojowo z rolnikami, deklaruję wsparcie, zrobię w tej sprawie co będzie w mojej mocy - mówił Niedźwiedzki. 

Rolnicy, jak podkreślają, że dopóki nie zostaną wprowadzone rozwiązanie, o które postulują, strajk nie ustanie. Nie wykluczają, że jeśli nic się nie zmieni pojadą pod domy polityków. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rolnicy odwiedzili suwalskich posłów. Wręczyli im żółte kartki - Suwałki Nasze Miasto

Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto