MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rada Miejska w Augustowie. Przewodniczący rady odwołany za...

hel
Wiceprzewodniczącemu rady miasta brakuje miejsca za prezydialnym stołem – taki zarzut padł pod adresem szefa samorządu Marcina Kleczkowskiego. I z tego powodu dzisiaj (15 lipca) został on odwołany z funkcji przewodniczącego, a jego zastępca, który też miał być odwołany sam złożył rezygnację.

- W tym żenującym spektaklu udziału brać nie będę - stwierdził Adam Sieńko z Koalicji Obywatelskiej. – Nie pozwolę na to, aby tak zaszczytna funkcja była przedmiotem rozgrywek. Nie krył, że dziwi się wnioskom. Ma bowiem prawo patrzeć na ręce władzy oraz wytykać jej błędy, a także proponować różnego rodzaju rozwiązania co do tej pory robił. Natomiast jego klubowy kolega Leszek Cieślik zauważył, że opozycja nie jest po to aby klaskać i głaskać władzę.
- Ludzie opamiętajcie się! – apelował. – Rok nie minął od początku kadencji, a wy już się kłócicie i robicie przewrót w radzie?! Lepiej weźcie się do pracy, bo potencjał miasta nie jest wykorzystywany.

Wybory Samorządowe 2018 Augustów: Burmistrza miasta zastąpi nowa radna. Zobacz, kto to?

Dzisiaj w Augustowie odbyła się nadzwyczajna sesja podczas której dokonano zmiany składu prezydium samorządu. Burmistrz Mirosław Karolczuk zarzucił mu, że jątrzy i nie daje szansy na dobrą, merytoryczną współpracę.
– To nie Sejm, a rada miasta. Wszyscy mamy obowiązek pracować dla dobra mieszkańców – stwierdził włodarz. - Czas na nowe otwarcie, na pracę bez zbędnych dygresji i awantur.
Konkretne zarzuty nie padły, a przewodniczącemu wytknięto jedynie, że ze względów politycznych nie pozwala wiceprzewodniczącemu zasiadać za prezydialnym stołem. Tym samym łamie dobre obyczaje.
- Kłamstwo – bronił się Kleczkowski. – Wiceprzewodniczący Sieńko chciał siedzieć razem z radnymi. Stwierdził, że nie potrzebuje celebry.
Przypomniał, że klub PiS, który reprezentuje nie tylko bezinteresownie poparł burmistrza przed drugą turą jesiennych wyborów na stanowisko, ale też wiele jego inicjatyw, m.in. plan wydatków na ten rok, czy inwestycje.
- Ale były sprawy na które zgodzić się nie mogłem – zastrzegł Kleczkowski. – Działalność samorządu nie może polegać wyłącznie na robieniu eventów i trąbieniu, że kolejna droga będzie remontowana, ponieważ ulica to tylko apaszka do stroju. Na miasto należy patrzeć kompleksowo. Nie można rozbudowywać enklaw biedy, czyli planować wnoszenia bloków komunalnych tam gdzie nie ma dojazdu, czy sklepu. Nie wolno mówić, że obniżamy radnym diety podczas gdy faktycznie, po przyjętej przez radę zmianie są one wyższe i nierówno traktować mieszkańców. W końcu nie można w sposób lekceważący i uszczypliwy odpowiadać na interpelacje radnych, a tak właśnie się dzieje. W takich sytuacjach wspierać burmistrza nie będziemy.
Argumenty trafiały w próżnię. Augustowscy radni większością głosów przyjęli rezygnację Adama Sieńki z funkcji wiceprzewodniczącego i odwołali przewodniczącego Kleczkowskiego.
Nową wiceprzewodniczącą rady została Katarzyna Raczkowska z klubu burmistrza, ponieważ Koalicja Obywatelska w ramach sprzeciwu ani nie zgłosiła swojego kandydata, ani nie brała udziału w głosowaniu. Natomiast teka przewodniczącej przypadła działaczce PiS Alicji Dobrowolskiej, która chwilę po wyborze zaapelowała do radnych o merytoryczną i dynamiczną pracę. – Zostawmy politykierstwo za drzwiami – poprosiła. Jej partyjny kolega Dariusz Ostapowicz stwierdził, że rada miasta zyskała świeży oddech i augustowianie wkrótce dostrzegą lepszą jakość jej pracy.

Zobacz koniecznie: Jesteś na L4? Spodziewaj się kontroli ZUS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto