MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Osiedle Przylesie w Augustowie w nowej odsłonie. To miejsce przyjazne dzieciom

OPRAC.:
Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Piknik rodzinny z okazji zakończenia remontu na Osiedlu Przylesie
Piknik rodzinny z okazji zakończenia remontu na Osiedlu Przylesie UM Augustów
Na rodzinnym pikniku mieszkańcy Osiedla Przylesie świętowali jego zrewitalizowanie. Miejsce jest jak nowe - są równe uliczki, parkingi, boisko i plac zabaw dla dzieci. Do tego nowe drzewa, ławki i oświetlenie.

Przygotowanie modernizacji osiedla zaczęło się od konsultacji społecznych. Na kolejnych spotkaniach mieszkańcy dyskutowali i wskazywali swoje główne potrzeby związane z przebudową. Po pierwszym spotkaniu w Urzędzie Miejskim, zorganizowaliśmy szereg spotkań na osiedlu. Nad mapami i wstępnymi koncepcjami pracowali wspólnie mieszkańcy, urzędnicy, inżynierowie i architekci. Powstała koncepcja, na podstawie której Burmistrz zlecił wykonać projekt budowalny.

Mieszkańcy decydują

Podczas spotkań pojawiały się różnice zdań i intensywne wymiany argumentów. Jedni wskazywali na potrzebę istnienia placu zabaw, inni woleli zamiast tego więcej parkingów. Wiele dyskusji wywołały oczekiwania wycinki starych i zniszczonych drzew. Seniorzy akcentowali potrzebę poprawy bezpieczeństwa szlaków komunikacyjnych oraz umieszczenia nowych ławek. Wskazywano też oczekiwanie dotyczące zaplanowania wiat na rowery oraz stojaków. Finalna koncepcja została wybrana spośród dwóch konkurencyjnych w głosowaniu.

Miasto przyjęło tradycję, że zakończone inwestycje świętuje z mieszkańcami. Na Osiedlu Przylesie też tak było. Podczas pikniku rodzinnego dzieci testowały nowe boisko rozgrywając pierwsze mecze. Seniorzy chętnie wspominali pierwsze dni osiedla, kolejne lata zmian i życia na popularnym Kaczym Dołku.

- Cieszę się, że dzięki zakończonym pracom Osiedle Przylesie stało się miejscem bezpiecznym i estetycznym. To był wielki wysiłek, ale efekty są widoczne gołym okiem. Jestem przekonany, że dzięki wspólnym działaniom uda nam się uzupełnić inwestycję o kilka elementów i jeszcze bardziej uatrakcyjnić to miejsce oraz zapewnić mieszkańcom lepszą jakość życia. Korzystajcie z możliwości, jakie daje Wam odnowione Osiedle – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Mieszkańcy zwrócili jednak uwagę na potrzebę dostawienia kilku ławek, na których brak w kilku miejscach nikt nie zwrócił uwagi podczas konsultacji.

Osiedle Przylesie to pierwszy tak kompleksowo zrewitalizowany obszar miasta. Zgodnie z zapowiedziami Burmistrza już trwają prace projektowe dotyczące rewitalizacji osiedla Koszary.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto