MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Lipsk. Będą sprawdzać co jest w kontenerach

hel
Archiwum
Kontrole dotyczące segregacji śmieci rozpoczęły się w gminie Lipsk. Władze samorządu zapowiadają, że w przypadku dwukrotnego naruszenia zasad segregacji właściciel nieruchomości poniesie konsekwencje finansowe. Zostanie obciążony opłatą jak za odpady zmieszane, a ta jest dwukrotnie wyższa.

Od stycznia tego roku w mieście i gminie ponad dwukrotnie wzrosły stawki za wywóz odpadów komunalnych. W gospodarstwach mniejszych, do sześciu osób, każda z nich musi zapłacić 17 złotych (wcześniej 8 zł). A w 6-osobowych i większych rodzinach obowiązuje ryczałt w wysokości 85 złotych ( w ubiegłym roku wynosił on 40 zł). Oczywiście, stawki te dotyczą odpadów segregowanych. Natomiast jeśli segregacja nie jest pełna, lub nie ma jej wcale lipszczanie muszą płacić miesięcznie dwa razy drożej.
Podwyżka wzięła się m.in. stąd, że nie wszyscy mieszkańcy, mimo wcześniejszych deklaracji, dokonywali selekcji, a wywiezienie zmieszanych nieczystości kosztowało więcej niż pierwotnie zakładano. Ale mimo wzrostu stawek sytuacja za bardzo się nie zmieniła i w dalszym ciągu firmy odbierające odpady zgłaszają samorządowi niewłaściwą lub niepełną ich segregację. Stąd wzięła się decyzja o sprawdzaniu kontenerów. Władze samorządu zdecydowały, że w sytuacji powtarzających się nieprawidłowości właściciele nieruchomości będą obciążani wyższymi opłatami. A jeśli i to nie przyniesie oczekiwanego efektu, nie wykluczone, że stawki za wywóz śmieci znowu pójdą w górę.

Zobacz koniecznie: Woda. Kranówka lepsza dla zdrowia i kieszeni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto