Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Choinki za karmę i akcesoria kocie oraz psie. W najbliższy weekend ruszamy z akcją "Karma wraca" w Suwałkach

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Już w nadchodzący weekend rozdajemy darmowe choinki. Aż 400 świątecznych drzewek przygotowaliśmy suwalczanom, którzy zechcą wesprzeć naszą akcję "Karma wraca". W Centrum Handlowo - Rozrywkowym Suwałki Plaza będziemy czekać na tych, którym los bezdomnych czworonogów nie jest obojętny.

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, czyli 16-17 grudnia, w Centrum Handlowo - Rozrywkowym Suwałki Plaza odbędzie się akcja "Karma wraca".

Zasady naszej akcji są proste - Ty przynosisz rzeczy wskazane przez organizatora zbiórki, a my dajemy Ci za to pachnącą lasem, zieloną, żywą choinkę. A rozdamy ich w ciągu dwóch dni aż 400! Drzewka dowiozą nam leśnicy z Nadleśnictwa Gołdap i Nadleśnictwo Nowogród. Drzewka w sobotę i niedzielę otrzyma pierwszych 200 osób.
Będziemy na Was czekać od godziny 11.00 do 17.00.

Czego potrzebują zwierzęta

Wszystkie zebrane dary przekażemy Fundacji Zwierzęta Niczyje, która w Suwałkach prowadzi przytulisko. Znajduje się tam kilkadziesiąt czworonogów. Są to psy i koty bezdomne lub odebrane właścicielom, którzy nie zapewnili im odpowiednich warunków do życia.

Akcja "Karma Wraca" już w najbliższy weekend - 16 i 17 grudnia. Choinki można otrzymać w godzinach 11-17A. Gryza-Aneszko

- Potrzebujemy przede wszystkim karmy mokrej, o dobrym składzie. Nasze psy dużo przeszły. Lepiej mniej nam przekazać, ale dobrej jakości. Potrzebujemy także podkłady, obroże, miski, szelki - wylicza Kazimierz Walijewski z Fundacji Zwierzęta Niczyje.

Aby otrzymać darmową choinkę na zbiórkę można przekazać:

 • karmę mokrą i suchą dla psów i kotów
 • środki higieniczne
 • legowiska
 • polarowe (!) koce
 • podkłady higieniczne
 • zabawki
 • smycze
 • obroże
 • szelki
 • miski
 • wszystkie inne przydatne zwierzętom akcesoria

Warunkiem otrzymania bonu na odbiór choinki jest przyniesienie (do wyboru): 1 koc duży, 1 kg karmy suchej lub mokrej dla psów lub 0,4 kg karmy suchej lub mokrej dla kotów, 1 legowisko, 1 smycz, 1 obroża, 1 obroża przeciwkleszczowa lub inne akcesoria.

Nie tylko drzewka, ale także moc atrakcji

Oprócz włączenia się w dobroczynną akcję zachęcamy Was do ... napisania listu ze swoimi marzeniami. Podczas "Karmy wraca" odwiedzi nas święty Mikołaj, który chętnie spotka się z dziećmi, zrobi z nimi zdjęcie i zabierze listy, przekazując marzenia małych suwalczan dla elfów.

Ponadto przygotowaliśmy zabawy z animatorami. Oprócz Mikołaja obecny będzie, jak przystało na polski biegun zimna - duży pluszowy Miś.

Program niespodzianek dla najmłodszych:

 • Godz. 11 - 12 Świąteczne brokatowe tatuaże.
 • Godz. 12 - 13 Świąteczny program animacyjny taneczny i ruchowy, z dużą ilością gier i zabaw tematycznych.
 • Godz. 13 - 14 Spotkanie z Mikołajem. Na miejscu dzieci będą mogły przygotować i wręczyć kartki i listy. Zdjęcia z Mikołajem.
 • Godz. 14 - 15 Skręcane baloniki/ zabawy z rekwizytem.

W tym również: 3 wejścia po 30 minut Pluszowego Misia: 11.00, 12.00, 14.30.

Bo dobro wraca

Skromnie przyznamy, że organizatorami jesteśmy my, czyli - Gazeta Współczesna oraz portale Suwałki Nasze Miasto i Augustów Nasze Miasto.

Naszego świątecznego pomysłu nie moglibyśmy zrealizować bez pomocy naszego partnera głównego, czyli Centrum Handlowo - Rozrywkowe Suwałki Plaza.

Organizatorem zbiórki darów jest Fundacja Zwierzęta Niczyje, którą na wydarzeniu będą reprezentować wolontariusze i pieski.

Akcja nie byłaby możliwa bez zielonych darczyńców, czyli Nadleśnictwa Gołdap i Nadleśnictwa Nowogród, którzy przygotowali i przekazali do rozdania 400 choinek.

Co, gdzie, kiedy

Podsumowując - Akcja "Karma wraca" odbędzie się 16-17 grudnia, w godzinach 11-17 w Centrum Handlowo - Rozrywkowym Suwałki Plaza. Wystarczy przynieść dary dla czworonogów, by móc na święta mieć w domu kawałek lasu. Ta choinka będzie wyjątkowo piękna - żywa i otrzymana dzięki dobroci Waszego serca. Na niej bombki i światełka będą wyglądały jeszcze piękniej.

REGULAMIN AKCJI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Choinki za karmę i akcesoria kocie oraz psie. W najbliższy weekend ruszamy z akcją "Karma wraca" w Suwałkach - Suwałki Nasze Miasto

Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto