Augustowianie wystawali na ME Juniorów Karate Kyokushin

Robert Orzechowski
Waldermar Matyka - prezes AKKK
Na rozegranych w Warszawie Mistrzostwach Europy Juniorów (14-17 lat) Karate Kyokushin Augustowski Klub wystawił 2 zawodników.

Pierwszym z nich był Marcin Sturgulewski, który starował w kategorii Junior 16-17 lat do 65kg. Niestety zawodnik z Augustowa przegrał pierwszą walkę z bardzo silnym zawodnikiem z Rosji. W rundzie finałowej kata zajął 5 miejsce.

Drugim zawodnikiem był Adam Kawka, który startował w kategorii Młodzik 14-15 lat do 55 kg. Kawka zdobył 3 miejsce w kumite oraz w finale kata zajął 6 miejsce.

Walki toczone były w pełnych przepisach knock down IKO. Wszystkie techniki, w tym tzw. low kick można było wykonywać z pełna siła. W głowę dozwolone były wszystkie kopnięcia. W zawodach wzięło udział 140 zawodników z klubów współpracujących z International Karate Organization.

Kluczową rolę dla poziomu zawodów odegrał przyjazd czterdziestoosobowej ekipy z Rosji i dziewięcioosobowej drużyny ukraińskiej.Miłym akcentem tych zawodów był występ Adama Kawki i Michała Koszyckiego w pokazie walk reżesyrowanych. Organizatorem Mistrzostw Europy był Mazowiecki Klub Karate Kyokushin, kierowany przez sensei Rafała Tomale, który obchodził 20 lecie klubu.