MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Andrzej Kaszkiel z Suwałk pokieruje nowo powołanym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Augustowie

Helena Wysocka
Helena Wysocka
UM Augustów
Andrzej Kaszkiel z Suwałk, były dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego będzie zarządzał nowo powołanym Zespołem szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Augustowie. Urzędowanie rozpocznie od września

Andrzej Kaszkiel to dobrze znana postać w Suwałkach. Przez sześć lat był dyrektorem Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach, a następnie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. W 2017 roku przegrał konkurs na kolejną kadencję z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości. Stało się tak m.in. dlatego, że zwiększono skład komisji konkursowej i organ prowadzący, czyli władze miasta nie miały w niej większości. Choć pozytywnie oceniały pracę Kaszkiela, musiał ustąpić stanowiska ówczesnej radnej PiS. Teraz suwalczanin otrzymał kolejną szansę - fotel dyrektora w nowo powołanej placówce w Augustowie.
- Andrzej Kaszkiel, to osoba doświadczona w pracy z dziećmi i młodzieżą nie tylko w szkole, ale również poza nią. Przede wszystkim zaś otwarty i empatyczny pedagog. – mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.

Z kolei Kaszkiel mówi, że kluczem do realizacji misji zespołu będzie wzajemne poznanie, ewaluacja przyjętego stylu pracy z uczniem i kontynuacja dobrych praktyk.

- Moje pomysły na Zespół Szkolno-Przedszkolny oparte są na pracy u podstaw - zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, wspieraniu rodziców w wychowaniu, rozwijaniu potencjału edukacyjnego ucznia poprzez budowanie świadomości i współpracę nauczyciela, wychowawcy z uczniem - informuje dyrektor.

Zobacz koniecznie: Jesteś na L4? Spodziewaj się kontroli ZUS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto