Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Złote Gody w Augustowie. Jubilaci: Potrzebna tolerancja i szczypta romantyzmu [Zdjęcia]

Helena Wysocka
Helena Wysocka
W Augustowie trzy pary świętowały Złote Gody. Na pytanie o receptę na długie udane wspólne życie jubilaci oświadczyli, że najważniejszy jest wzajemny szacunek, przyjaźń i miłość. A do tego tolerancja, wyrozumiałość, cierpliwość, wola dojścia do porozumienia i choć szczypta romantyzmu

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Augustowie odbyła się uroczystość uhonorowania mieszkańców, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat. Tym razem bohaterami uroczystości były 3 pary: Teresa i Ryszard Dziądziakowscy, Barbara i Andrzej Kaplukiewiczowie oraz Wacława i Zbigniew Rutkowscy, którzy zostali odznaczeni "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Na pytanie o receptę na udane wspólne życie jubilaci oświadczyli, że najważniejszy jest wzajemny szacunek, przyjaźń i miłość. Na tym nie koniec, niezbędne są także: tolerancja, wyrozumiałość, cierpliwość, wola dojścia do porozumienia i choć szczypta romantyzmu.

Złote Gody w Augustowie. Dwie pary otrzymały medale [Zdjęcia]

Burmistrz Mirosław Karolczuk życzył jubilatom dużo zdrowia, i wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia. Podkreślił jednocześnie, że powinni oni być wzorem do naśladowania dla młodych małżonków. Spotkaniu towarzyszyła doniosła atmosfera. Oprócz życzeń, kwiatów i obecności bliskich, była lampka szampana i tradycyjnie Marsz Mendelsona.
Urzędnicy przypominają, że do zgłoszenia inicjatywy przyznania „medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” do Wojewody Podlaskiego dla mieszkańców Augustowa uprawniony jest burmistrz. Wobec powyższego w sprawie otrzymania medali należy zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w Augustowie ul. 3 Maja 49.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto