Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zjazd teściowych w Lipsku 2020. Przybyły tłumy pielgrzymów, matki z dziećmi i teściowe [Zdjęcia]

Helena Wysocka
Helena Wysocka
Pielgrzymi, a przede wszystkim teściowe oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu diecezji ełckiej przyjechały do Lipska, by modlić się w Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki. Nabożeństwu przewodniczył ełcki biskup pomocniczy Adrian Galbas SAC

Zjazd teściowych odbywa się w związku ze wspomnieniem bł. Marianny Biernackiej, która pochodzi z Lipska i jest uznana za patronkę teściowych. W czasie II wojny światowej kobieta oddała życie w zamian za ocalenie ciężarnej synowej. Od lat o jej wstawiennictwo u Boga proszą całe rodziny, a także małżeństwa, które nie mogą mieć dzieci oraz kobiety w ciąży.

Podczas sobotniej (11 lipca) uroczystości biskup Adrian Galbas zaznaczył wartość i piękno osoby bł. Marianny.

- Gdy przychodzimy na doroczną pielgrzymkę do Lipska, to najpierw po to, by podziękować Panu Bogu za ten hojny plon, który już wydało i wciąć wydaje to maleńkie ziarenko jakim jest ta prosta kobieta stąd, matka, żona, babcia, teściowa, chłopka, chrześcijanka, ale przede wszystkim człowiek: bł. Marianna. To ziarno wrzucone w ziemię wciąż owocuje. Ona nie tylko uratowała życie swojej synowej i wnuków, ale wciąż ratuje nas, zwłaszcza nasze relacje, szczególnie te w rodzinach - stwierdził duchowny.

13 czerwca 1999 roku Jan Paweł II ogłosił Mariannę Biernacką błogosławioną w grupie męczenników II wojny światowej. Beatyfikacja przyniosła wzrost zainteresowania jej życiem nie tylko w diecezji ełckiej, ale także w całej Polsce i poza jej granicami. A w Lipsku odbywa się w lipcu zjazd teściowych. Tegoroczna uroczystość zakończyła się Aktem Oddania Kół Gospodyń Wiejskich opiece bł. Marianny.

Tu oglądasz: Prywatne testy na koronawirusa możliwe, ale drogie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto