MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wigierski Park Narodowy. Borejszo był najlepszy, ale dyrektorem nie został

hel
Jarosław Borejszo pokonał rywali w konkursie, ale nie został powołany na stanowisko dyrektora
Jarosław Borejszo pokonał rywali w konkursie, ale nie został powołany na stanowisko dyrektora Archiwum
Wyjaśnienia dlaczego został unieważniony konkurs na dyrektora WPN i ministerstwo ogłosiło nowy domaga się rada naukowa Parku. Przypomina, że do tej pory nie otrzymała wyjaśnień na temat przyczyn odwołania poprzedniego dyrektora choć minęło już pięć miesięcy

Jarosław Borejszo został odwołany ze stanowiska dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego w lutym tego roku bez podania przyczyn. Nieoficjalnie mówiło się, że zignorował awarię miejskiej oczyszczalni ścieków w wyniku której do Czarnej Hańczy trafiły słabo oczyszczone ścieki i doszło do skażenia wody. Tyle tylko, że sprawą tą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Suwałkach i wciąż czeka na opinię biegłych, którzy mają wypowiedzieć się czy do skażenia w ogóle doszło.
- Mam nadzieję, że opinia biegłych będzie gotowa na koniec tego miesiąca - informuje Joanna Orchowska, Prokurator Rejonowy w Suwałkach.

Wigierski Park Narodowy. Minister się śpieszy, a pracownicy buntują

Tymczasem Ministerstwo Środowiska ogłosiło konkurs na dyrektora WPN. Na ofertę odpowiedziały trzy osoby, w tym poprzedni dyrektor Jarsoław Borejszo, który wypadł najlepiej.
- Otrzymał 91 punktów na 105 możliwych - informuje dr Hanna Werblan-Jakubiec, członek komisji konkursowej do wyboru dyrekrtora WPN. - Pozostali kandydaci nie przeszli nawet testu wiedzy.
Komisja rekomendowała więc Jarosława Borejszo, ale nie został on powołany. Ministerstwo ogłosiło kolejny konkurs.
"Odrzucenie naszej rekomendacji traktuję jako bezzasadne podważanie naszych kompetencji i bezstronności członków komisji ..." - napisała w liście do ministra dr Hanna Werblan-Jakubiec.
Natomiast rada naukowa Parku domaga się wyjaśnienia przyczyn unieważnienia konkursu. My także prosiliśmy o to biuro prasowe MŚ, ale choć maila w tej sprawie wysłaliśmy w czwartek, odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto