Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiadomo, co będzie w budynku dworca kolejowego. Augustowskie władze szukają projektanta

hel
UM Augustów
W zabytkowym budynku dworca PKP mają być poczekania oraz oddział Muzeum Ziemi Augustowskiej. W sali dawnego baru natomiast zostanie zrekonstruowana carska restauracja, która stanie się miejscem wystaw czasowych, ale też imprez kulturalnych o charakterze historycznym

Augustowskie władze odkupiły budynek dworca jesienią 2017 roku. Do tej pory nic tam się nie działo. Teraz jest już koncepcja i samorząd poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową.

Wszyscy radni Sejmiku z Suwalszczyzny mają po dwa samochody. Zobaczcie, ile zarabiają

Jak informują władze miasta, poza poczekalnią w budynku znalazłby swoją lokalizację oddział Muzeum Ziemi Augustowskiej. W salach podworcowych, w dziale historycznym, przygotowana zostałaby wystawa obejmująca chronologicznie okres od początku zaborów, czyli od końca XVIII wieku do roku 1944 włącznie. Tematycznie ekspozycja dotyczyć będzie między innymi takich wydarzeń na ziemi augustowskiej, jak: powstanie kościuszkowskie, powstanie listopadowe, powstanie styczniowe, I wojna światowa, odzyskanie niepodległości, II Rzeczypospolita (czyli I Pułk Ułanów Krechowieckich, organizacje społeczne w dwudziestoleciu międzywojennym, Lipowiec/tartak, rozwój turystyki/kajakarstwo, słynne postacie na Augustowszczyźnie, życie codzienne), wrzesień 1939/pierwszy sowiet/wywózki na Syberię, II wojna światowa/ martyrologia/działania wojenne.

Tu oglądasz: Uwaga kierowcy! Są nowe znaki drogowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto