MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach wolne jest tylko jedno łóżko "covidowe"

Helena Wysocka
Helena Wysocka
Archiwum
Dzisiaj (5.11) sytuacja w podlaskich szpitalach podległych marszałkowi województwa była przedmiotem debaty na Sejmiku. Z przekazanych podczas posiedzenie informacji wynika, że aktualnie w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach przebywa 300 pacjentów, z czego u 64 potwierdzono obecność koronawirusa. Natomiast łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 jest 65. Zakażonych też jest, lub przebywa na kwarantannie 26 pracowników placówki. Radni Sejmiku dopytywali też jak wygląda sytuacja pod względem zabiegów planowych. Wiadomo, że np. na oddziale urologicznym suwalskiego szpitala takie zabiegi zostały wstrzymane. Urzędnicy marszałka poinformowali, że w I, II i III kwartale tego roku szpitale wojewódzkie wykonały o 60 procent mniej planowały. Statystyki te nie dotyczą szpitali psychiatrycznych i onkologicznego w Białymstoku. W Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach łóżek dla chorych z koronawirusem jest 65. Natomiast zajętych 64.

Dzisiaj (5.11) sytuacja w podlaskich szpitalach podległych marszałkowi województwa była przedmiotem debaty na
Sejmiku. Z przekazanych podczas posiedzenie informacji wynika, że aktualnie w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach przebywa 300 pacjentów, z czego u 64 potwierdzono obecność koronawirusa. Natomiast łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 jest 65.
Zakażonych też jest, lub przebywa na kwarantannie 26 pracowników placówki.

Radni Sejmiku dopytywali też jak wygląda sytuacja pod względem zabiegów planowych. Wiadomo, że np. na oddziale urologicznym suwalskiego szpitala takie zabiegi zostały wstrzymane. Urzędnicy marszałka poinformowali, że w I, II i III kwartale tego roku szpitale wojewódzkie wykonały o 60 procent mniej planowały. Statystyki te nie dotyczą szpitali psychiatrycznych i onkologicznego w Białymstoku.

Rewolucja w zasiłkach chorobowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto