Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Suwałkach boją się budować tor szkoleniowy, w Łomży - powstanie

hel
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Archiwum
W Suwałkach nie powstanie, przynajmniej na razie, ośrodek doskonalenia techniki jazdy. Natomiast szef łomżyńskiego WORD-u z inicjatywy nie rezygnuje

– Planujemy budowę dużego ośrodka, nie tylko dla kierowców aut osobowych, ale też ciężarowych i autobusów – zdradza Mirosław Olifieruk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. – Mamy projekt techniczny, szukamy terenu. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli się „ślizgać”.
Kilka lat temu, na szczeblu rządowym, pojawił się pomysł, aby u młodych, tuż po egzaminach kierowców doskonalić technikę jazdy. Musieliby oni zaliczyć kurs z zagrożeń w ruchu drogowym, który składałby się z części teoretycznej, ale też praktycznej.
– Chodzi o to, aby początkującemu kierowcy pokazać, że na śliskiej jezdni jadąc z prędkością nawet 55 kilometrów na godzinę można wylecieć z drogi – precyzuje dyrektor Olifieruk.

Dyrektor WORD w Białymstoku, Przemysław Sarosiek, stracił kiedyś prawo jazdy za łamanie przepisów

Pomysł jeszcze nie został wdrożony w życie i trudno ocenić czy, a jeśli tak to kiedy tak się stanie. Mimo to, poprzedni dyrektor suwalskiego WORD-u przygotował projekt budowy ośrodka, m.in. toru szkoleniowego oraz płyty poślizgowej i trzy lata temu wydzierżawił od miasta 4-hektarową działkę przy ulicy Krasickiego na 30 lat. Plany zakładały, że inwestycja zostanie zrealizowana w przy-szłym roku.
– Wstrzymujemy realizację tych planów – informuje urzędujący od kilku miesięcy dyrektor suwalskiego WORD-u Marcin Kleczkowski. – Zawiesiliśmy dzierżawę terenu.
Dodaje, że jeśli pakiet nie zostanie przyjęty i szkolenie nie będzie obowiązkowe to dobrowolnie przejdzie je niewielu, ponieważ jest kosztowne. Natomiast budowa i utrzymanie infrastruktury może być kulą u nogi i pogrążyć finansowo ośrodek. Nieco inaczej podchodzi do sprawy dyr. Olifieruk.
– Zagrożenie pewne jest, ale chciałbym budować – zapowiada. – Gdyby nie to, że miałem kilkuletnią przerwę w zarządzaniu ośrodkiem, pewnie już mielibyśmy płytę poślizgo-wą.
Kilka dni temu sprawą budowy toru szkoleniowego w Łomży zajmowała się komisja rozwoju Sejmiku. – Radni widzą sens tworzenia tego typu infrastruktury – dodaje rozmó-wca. – To istotne, bo inwestycja będzie wymagała wsparcia urzędu marszałkowskiego.
Termin budowy ośrodka zależy od tego, kiedy uda się pozyskać – kupić, lub wydzierżawić odpowiedni teren.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto