Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Nowince odsłonięto tablicę pamiątkową byłemu wójtowi Markowi Motyblowi [Zdjęcia]

Helena Wysocka
Helena Wysocka
Wczoraj (13.08) na budynku Urzędu Gminy w Nowince została odsłonięta tablica upamiętniająca nieżyjącego, byłego wójta Marka Motybla

– Podziękowaliśmy za jego wieloletnie zaangażowanie, a co najważniejsze po dziesięciu latach walki oczyściliśmy z zarzutów, że zadłużył gminę – mówi inicjator ufundowania tablicy radny Jerzy Kłoczko. – Zachowane w urzędzie dokumenty wskazują bowiem, że dług powstał później, gdy śp. Motybel już nie rządził.

To bodajże jedyna taka inicjatywa w regionie, a na dodatek podjęta przez mieszkańców gminy, bo to oni ufundowali tablicę byłemu wójtowi, która w piątek została poświęcona przez miejscowego księdza i zawieszona na ścianie urzędu.
Motybel zarządzał gminą w latach 1994-2010. W tym czasie, jak zauważyła obecna wójt Teresa Strękowska zrealizował wiele istotnych dla mieszkańców przedsięwzięć.

– Gdy inni zamykali szkoły, on budował – potwierdził były burmistrz, a dziś radny Augustowa Leszek Cieślik. – Do tego skanalizował gminę i wybudował wodociągi. Wiele można byłoby wymieniać, bo jego pracę widać na każdym kroku.

Z kolei Cezary Cieślukowski, radny wojewódzki przypomniał, że Motybel wygrał wybory czterokrotnie.

– To o czymś świadczy – mówił. – Raz można je wygrać obiecując różne rzeczy ale powtórzyć kadencję jest o wiele trudniej, bo trzeba pokazać, że coś się zrobiło. Markowi udawało się to, był świetnym liderem. Wspaniały człowiek, który wiele zrobił dla gminy oraz jej mieszkańców. Odszedł za wcześnie. Cieszę się, że w tak świetny sposób możemy jego pamięć uczcić

Marek Motybel zmarł trzy lata temu. Rok później odeszła jego żona. W piątkowej uroczystości uczestniczyła wzruszona mama byłego wójta i synowa.

– Żył tą gminą i jej problemami – mówiła matka. – Może dlatego po przegranych wyborach załamał się. Nie dlatego, że bardzo chciał rządzić. Po prostu nie mógł pogodzić się z zarzutami, że pozostawił dużo długów, że gminę na nic nie było stać, a to nie była prawda

.

Z kolei synowa w imieniu rodziny śp. Marka Motybla podziękowała obecnym włodarzom i mieszkańcom za tak piękne docenienie pracy i służby jaką tata przez kilkanaście lat pełnił w tej gminie.

Czym jest długi COVID-19?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto