Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

VIII Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej w Suwałkach [Zdjęcia]

Helena Wysocka
Helena Wysocka
11 grudnia w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ulicy Noniewicza 71 odbędzie się wystawa prac nadesłanych na VIII Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej. Wyeksponowanych zostanie 88 ilustracji

Inspiracją młodych artystów biorących udział w tegorocznym przeglądzie był świat baśni, bajek i legend. Na przegląd wpłynęło aż 208 prac uczniów szkół podstawowych i uczestników zajęć w lokalnych placówkach kultury z Augustowa, Gib, Jeleniewa, Kaletnika, Płociczna, Raczek, Przerośli i Suwałk. Jury w składzie: Andrzej Zujewicz (artysta malarz, grafik i fotografik), Izabela Muszczynko (artysta malarz, rysownik, fotograf), Olga Wielogórska (artysta grafik, malarz, rzeźbiarz) miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom ocenianych prac był wysoki i wyrównany. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę oryginalność, ciekawą interpretację tematu wiodącego, dobór środków wyrazu oraz samodzielność w poszukiwaniu nowych rozwiązań plastycznych. Po długich obradach jurorzy przyznali 12 nagród i 11 wyróżnień. Brawa należą się zarówno młodym autorom prac, jak również ich nauczycielom, rodzicom i opiekunom za pomoc w przygotowaniu dzieci do przeglądu.

Podsumowująca tegoroczny przegląd wystawa zaprezentuje 88 zakwalifikowanych przez jury prac. Ekspozycję na I piętrze Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71 będzie można oglądać od 11 grudnia do 31 marca 2022 r. Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się 11 grudnia 2021 roku, o godz. 11.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury, w Sali Granatowej przy ul. Noniewicza 71.

Czym jest długi COVID-19?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto