Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Suwalszczyzna - atrakcje turystyczne. Ruszają rejsy statkiem po Wigrach i wyciąg narciarski w Augustowie

Helena Wysocka
Helena Wysocka
1 lipca zostanie otwarty wyciąg nart wodnych w Augustowie i plaża Radiowej Trójki. Uroczyste otwarcie o godz. 11.30. 


Wyciąg nart wodnych czynny:
- od 1 lipca do 31 sierpnia w godz. 11:30 - 18:45 (od poniedziałku do piątku) oraz w godz. 10:30 - 19:45 (sobota - niedziela)
- od 1 września do 30 września w godzinach: 10:30 - 17:45 sobota - niedziela 
Rezerwacje oraz obsługa wyciągu:
Telefon: 519 421 897
Adres e-mail: obiekty@basenaugustow.pl
1 lipca zostanie otwarty wyciąg nart wodnych w Augustowie i plaża Radiowej Trójki. Uroczyste otwarcie o godz. 11.30. Wyciąg nart wodnych czynny: - od 1 lipca do 31 sierpnia w godz. 11:30 - 18:45 (od poniedziałku do piątku) oraz w godz. 10:30 - 19:45 (sobota - niedziela) - od 1 września do 30 września w godzinach: 10:30 - 17:45 sobota - niedziela Rezerwacje oraz obsługa wyciągu: Telefon: 519 421 897 Adres e-mail: [email protected] Archiwum
Od jutra (1 lipca) można będzie wybrać się w rejs statkiem po jeziorze Wigry. Rusza też wyciąg nart wodnych na augustowskim Necku.

Wakacje to czas kiedy na Suwalszczyźnie wypoczywa wielu turystów. Z myślą o nich, ale też mieszkańcach regionu prezentujemy atrakcje z których można korzystać. Od jutra (1 lipca) można będzie wybrać się w rejs statkiem po jeziorze Wigry. Właściciel jednostki proponuje przejazd tzw. trasą papieską czyli tą, którą w 1999 roku przepłynął papież Jan Paweł II podczas pobytu na Wigrach. Do tej pory zainteresowani mogli pływać Trytonem - statkiem na pokładze którego był papież. Ale jego właściciel przegrał ogłoszony przez Wigierski Park Narodowy przetarg na korzystanie z wód jeziora Wigry i musiał zwodować Trytona. W tym sezonie zastąpi go inna jednostka o napędzie elektrycznym, która jednorazowo może zabrać na pokład około 45 pasażerów. Rejs po Wigrach trwa około godziny, a statek wypływa sprzed klasztoru w Wigrach.

Dodajmy, że uczestnicy rejsu muszą posiadać karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego. Ci, którzy nie zdążyli ich zakupić mogą to uczynić na pokładzie statku.
Jutro także zostanie uruchomiony wyciąg nart wodnych w Augustowie, a to nie jedyne atrakcje z których można korzystać. Zobaczcie, co jeszcze jest czynne w regionie. Atrakcje prezentujemy na kolejnych slajdach

Tu oglądasz: Prywatne testy na koronawirusa możliwe, ale drogie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto