Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna w Suwałkach. Komornik licytuje majątek organizacji [Zdjęcia]

hel
Majątek Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej, czyli słynna Maniówka została wystawiona na licytację. Komornik wyznaczył termin sprzedaży na 8 maja. Dwa dni wcześniej można oglądać nieruchomość

Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna to działająca od 1991 roku organizacja, która zajmowała się m.in. promocją turystyki w naszym regionie. Przy wykorzystaniu funduszy unijnych realizowała wiele projektów, które miały uatrakcyjnić Suwalszczyznę, a także wesprzeć m.in. właścicieli kwater agroturystycznych. W ramach jednego ze sztandarowych projektów utworzono bajkowy szlak, czyli siedem wiosek opowiadających m.in. lokalne legendy.

SIRT zainwestowała też w budowę ośrodka Maniówka w podsuwalskiej Nowej Wsi. W obiekcie znajdowało się m.in. 13 pokoi i sala rehabilitacyjna, a obok m.in. zgłoszony do księgo rekordów Guinessa 3-metrowy termometr.

W 2014 roku SIRT zaczęła tracić płynność finansową, a rok później już nie regulowała swoich należności. Z dokumentów wynika, że w połowie 2016 roku organizacja miała ponad 2,8 mln zł długu. I choć prezes zapewniała naszą redakcję, że wdrożony jest program naprawczy, że są to przejściowe kłopoty to nie udało się ich pokonać. W maju 2018 roku SIRT wystąpiła do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości. Ale wniosek został odrzucony, ponieważ izba nie miała pieniędzy na pokrycie kosztów związanych z procesem upadłościowym.

W ubiegłym roku wierzyciele dysponowali już prawomocnymi wyrokami sądowymi i zlożyli wnioski o zablokowanie kont SIRT-u, lecz były one już puste. Kolejne wnioski dotyczyły licytacji majątku, czyli nieruchomości w Nowej Wsi. Znajdują się tam dwa budynki (Wiejskiej Bazy Noclegowej i wypoczynkowo - rehabilitacyjny) o łącznej powierzchni użytkowej 813,332 m2 oraz kort tenisowy. Majątek został oszacowany na ponad dwa miliony złotych, a komornik chce go sprzedać za 1 369 205,66 zł. Licytację prowadzi Tomasz Zakrzewski z Suwałk, który zainteresowanych zaprasza 6 maja na oględziny nieruchomości nalezącej do Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej, a licytacja odbędzie się dwa dni później.

Tu oglądasz: Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto