Na ławie oskarżonych zasiądzie aż 20 osób, którym prokuratura zarzuca, że działali w zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej i zajmowali się przemytem ludzi. Na czele gangu stał obywatel Rosji.
W toku śledztwa ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie Polski, Rosji, Litwy oraz Łotwy w okresie od października 2014 roku do lutego 2016 roku. W jej skład wchodzili obywatele Polski, Rosji narodowości czeczeńskiej, Ukrainy i obywatel Łotwy.
Na podstawie zebranego w sprawie materiału członkom grupy przedstawiono zarzuty obejmujące 60 zdarzeń migracyjnych, w których przewieziono co najmniej 240 nielegalnych emigrantów – obywateli Wietnamu oraz Rosji. Cudzoziemcy przewożeni byli przez Rosję, Białoruś, Łotwę, Litwę do Polski, a następnie z terytorium Polski do Niemiec i Francji.
Zatrzymanym przedstawiono zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym oraz organizowania przekraczania granicy Polski wbrew przepisom.
Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat więzienia, a za kierowanie taką grupą - do 10.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Garmin Venu Sq 2 Music Brzoskwiniowy (100270011)
NADGARSTKOWY CZUJNIK TĘTNA Zegarek stale mierzy tę…
kup teraz

Huawei Watch GT3 Pro Elite 46mm Srebrny
Wysokowydajny inteligentny zegarek z tytanowym kor…
kup teraz

Apple Watch 8 Cellular 41mm Grafitowy z opaską sportową w kolorze...
apple watch series 8 olśniewa dużym niegasnącym wy…
kup teraz

Huawei Watch GT 3 46 mm Active Czarny
Zachwyca designem i klasyczną estetyką, zapewniają…
kup teraz

Amazfit GTS 4 mini Czarny
Amazfit GTS 4 Mini Kompaktowy i pełen mocy Ultra p…
kup teraz

Withings ScanWatch (HWA09-model 1-All-Int)
Withings ScanwatchPierwszy hybrydowy smartwatch z …
iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii