Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Strefa płatnego parkowania w Augustowie nie będzie uruchomiona w 2020 roku

hel
W Augustowie, w 2020 roku nie będzie funkcjonowała strefa płatnego parkowania, ponieważ władzom miasta nie udało się wyłonić firmy, która by ją prowadziła

- Z rozmów z potencjalnymi operatorami wynikało, że obawiają się o swoje dochody z uwagi na obecną sytuację epidemiczną - informuje zastępca burmistrza miasta Filip Chodkiewicz. - Nie wiadomo kiedy ona się unormuje i czy przy wynagrodzeniu prowizyjnym cokolwiek zarobią.

Strefa płatnego parkowania w Augustowie została wprowadzona siedem lat temu i obejmowała centrum miasta. Miała – jak tłumaczył ówczesny burmistrz – przyczynić się do rozładowania korków w centrum i zwolnić miejsca na parkingach zlokalizowanych wokół Rynku Zygmunta Augusta. I rzeczywiście tak się stało, ale w 2017 roku radni miejscy pod naciskiem grupy mieszkańców zawiesili funkcjonowanie strefy. Pierwotnie zapowiadali, że tylko na sezon, lecz ostatecznie nie funkcjonuje ona do dzisiaj.

W minionym roku o to, czy strefa powinna funkcjonować urzędnicy zapytali mieszkańców i okazało się, że większość jest za wprowadzeniem opłat. Rada miasta zdecydowała więc, że tak się stanie od maja 2020, ale na ogłoszony przez samorząd przetarg nikt nie odpowiedział. Miasto zmodyfikowało więc warunki przetargu, m.in. zwolniło firmę obsługującą strefę z obowiązku odśnieżania, a także dopuściło montaż tańszych parkometrów i ponownie ogłosiło przetarg. Tym razem opłaty miały wejść w życie od lipca, ale znowu nie udało się wyłonić operatora.

Strefa Płatnego Parkowania w Augustowie. Będzie, ale trochę później

- Zaproponujemy radnym, aby strefę uruchomić od maja przyszłego roku - zapowiada zastępca burmistrza Chodkiewicz. - Jesienią ogłosimy kolejny przetarg, który umożliwi wyłonienie operatora.

Dodaje, że w ostateczności strefą będzie mogła zarządzać miejska spółka.

- W tym roku nie chcemy wprowadzać takiego rozwiązania - wyjaśnia. - Choćby dlatego, że apelujemy do mieszkańców, aby po zakupy wybierali się samochodami.

Strefa obejmie 17 ulic: Rynek Zygmunta Augusta, Żabią, Kilińskiego (od 3 Maja do Młyńskiej), a także Mariana Jonkajtysa, Księdza Skorupki (na odcinku Wojska Polskiego - Kościelna), Kościelną, Księdza Ściegiennego, 3 Maja (od Mostowej do Księdza Ściegiennego), Mostową (od 3 Maja do Nowomiejskiej). Płacić też trzeba będzie za pozostawienie aut na Młyńskiej (od Wierzbnej do Kilińskiego), Nowomiejskiej (Mostowa - Wierzbna), Wierzbnej (odcinek Młyńskiej do Nowomiejskiej), Kopernika i Kościuszki (Rynek Zygmunta Augusta do Szkolnej), Łaziennej (od Wierzbnej do Szkolnej), na ulicy szkolnej (Łazienna- Zygmuntowska) oraz na części Wojska Polskiego, czyli od Jonkajtysa do Księdza Skorupki.

Tu oglądasz: Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto