Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rada Miejska w Augustowie ustali pakiet antykryzysowy dla lokalnych przedsiębiorców

hel
Augustowscy przedsiębiorcy, którzy w związku z zagrożeniem epidemicznym mają zakaz prowadzenia działalności gospodarczej mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Natomiast Ci, których zakaz nie dotyczy, ale ich obroty spadły mogą występować o odroczenie terminu płatności podatku – to główne założenia pakietu antykryzysowego, który we wtorek (28 kwietnia) przyjmą augustowscy radni.

Władze miasta wzorem innych miast wprowadzają ulgi dla lokalnych przedsiębiorców. Ale dotyczą one wyłącznie podatku od nieruchomości. Projekty uchwał zakładają, że firmy, które mimo zagrożenia epidemicznego funkcjono-wały, nawet w ograniczonym zakresie mogą składać wnioski o przedłużeni termin płatności podatku od nieruchomości z maja lub czerwca na koniec września. Na nieco większe wsparcie mogą liczyć ci, którzy w związku z wprowadzonymi zakazami musieli zamknąć swoje firmy - właściciele restauracji, salonów kosmetycznych, fryzjerskich, siłowni, kin czy hoteli. W ich przypadku samorząd będzie mógł umorzyć podatek od nieruchomości za trzy miesiące - kwiecień, maj i czerwiec.

W Augustowie władze miasta zakupiły maseczki ochronne wszystkim mieszkańcom

Niektórzy przedsiębiorcy i opozycyjni radni uważają, że to dobry krok, ale zdecydowanie za mały. Pakiet antykryzysowy powinien obejmować nie tylko podatki od nieruchomości, ale też np. ulgi w czynszu w wynajmowanych lokalach komunalnych, czy opłatach za media. Takie rozwiązania wspierające lokalne firmy zostały przyjęte w innych miastach, np. Suwałkach i to już dawno.

Nadleśnictwo w Augustowie rozdaje sadzonki drzew

Posiedzenia komisji odbędą się w poniedziałek i zaplanowane są online. Przedsiębiorcy, którzy chcą w nich aktywnie uczestniczyć i zgłaszać swoje uwagi lub wnioski do projektów uchwał “pomocowych” proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 660 57 335. W sali obrad urzędu miasta zostaną przygotowane dla nich specjalne stanowiska.

Tu oglądasz: Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto