MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Akademia Przyrody" - warsztaty w WPN

Emilka
22 czerwca 2010 r., o godzinie 9.00, w sali konferencyjnej w siedzibie dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem, odbędą się warsztaty "Akademia Przyrody".

Celem Akademii Przyrody jest prezentacja walorów przyrodniczych terenu parku, zachęcenie Państwa do korzystania z oferty zajęć terenowych, ale także do tworzenia własnych scenariuszy i propozycji „zielonych lekcji”. Mamy nadzieję, że cykl spotkań pozwoli na wymianę doświadczeń w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej i będzie służyć udoskonaleniu naszej oferty dydaktycznej.

Spotkanie to jest jednym z wydarzeń projektu Kwartalnik Wigry jako narzędzie edukacji mieszkańców parku i okolic. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Program:
9.00 – 9.15 – Prezentacja projektu Kwartalnik Wigry jako narzędzie edukacji mieszkańców Wigierskiego PN i jego okolic, aktualnej oferty edukacyjnej i wydania kwartalnika Wigry, plany dalszych działań - Joanna Adamczewska, Wigierski Park Narodowy.
9.15 – 10.00 – „Dziuple i ich mieszkańcy. Budki lęgowe i ochrona dziuplaków” – Wojciech Misiukiewicz, Wigierski Park Narodowy.
10.00 – 11.15* – Prezentacja pakietu scenariuszy zajęć lekcyjnych pt. „Dziuple i ich mieszkańcy” oraz realizacja scenariusza pt. „Dlaczego dziuple są lepsze od budek lęgowych” i aktywizujące metody w edukacji ekologicznej – Alina Rodziewicz, Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego.
11.15-11.30 – przerwa
11.30- 12.15** – Prezentacja projektu „Grzyby i śluzowce i mszaki Wigierskiego Parku Narodowego – ochrona i możliwości wykorzystania w edukacji przyrodniczej”, prezentacja pakietu publikacji wydanych w ramach projektu”. Wykład „Świat mszaków” – dr Anna Krzysztofiak, Stowarzyszenie Człowiek i Przyroda - Wigierski PN.
12.15 – 13.45 – „Świat śluzowców” Maciej Romański
14.00 - 18.30 –„Co nam zostawił lodowiec” – sesja terenowa połączona z wykładem – Zdzisław Zaborowski, Wigierski Park Narodowy (w tym praktyczne poznawanie form polodowcowych rzeźby terenu, rozpoznawanie skał i minerałów)

Informacje praktyczne:
- warsztaty są nieodpłatne, uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale;
- uczestnicy otrzymają nieodpłatne materiały warsztatowe;
- zapewniamy kawę i herbatę oraz niewielki poczęstunek;
- w czasie sesji terenowej – wyjazd autokarem w teren, w przerwie – zależnie od warunków pogodowych przewidujemy ognisko z kiełbaskami; powrót autokaru – przystanek w Suwałkach oraz w Krzywem, przy siedzibie parku.
- informacje dodatkowe i zgłoszenia telefoniczne: Joanna Adamczewska, 87 5632 545 lub też 87 5632 540. Prosimy o zgłoszenia telefoniczne lub pocztą e-mail: [email protected] do dnia 18 czerwca 2010 r. W przypadku zgłoszeń drogą e-mail prosimy o podanie kontaktu telefonicznego.
- podczas zgłoszeń prosimy o informację czy są zainteresowani Państwo udziałem w sesji terenowej.
- informujemy, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc (maksymalnie 30 osób)
Wigierski Park Narodowy w najbliższym czasie rozpocznie akcję związaną z ochroną różnorodności biologicznej rodzimej ornitofauny polegającą na nieodpłatnym przekazywaniu m.in. do szkół, ale także gospodarstw indywidualnych budek lęgowych. Zapraszamy więc szczególnie przedstawicieli szkół, zainteresowanych włączeniem się do akcji.

**W ramach projektu wydane zostały 3 zeszyty edukacyjne: dla klas 4-6, gimnazjów i szkół średnich. Dwa pierwsze dotyczą grzybów i mszaków, w trzeci grzybów, mszaków i śluzowców oraz przewodnik „Świat śluzowców, grzybów i mszaków WPN-u”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "Akademia Przyrody" - warsztaty w WPN - Augustów Nasze Miasto

Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto