Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przedstawiciele z Suwałk, Augustowa i Gib na Europejskim Kongresie Samorządów

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Panel "Jak aktywizować młodzież w samorządach?" poprowadził suwalczanin Piotr Wasilewski
Panel "Jak aktywizować młodzież w samorządach?" poprowadził suwalczanin Piotr Wasilewski A. Gryza-Suwałki
W zeszłym tygodniu w Mikołajkach odbył się VIII Europejski Kongres Samorządów. To dwudniowe spotkanie liderów samorządowych i elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych oraz biznesu. "Nowa solidarność dla nowej epoki" to główne hasło tegorocznego Kongresu. Blisko 2 tys. uczestników miało możliwość wysłuchania 120 wydarzeń panelowych. Na każdym paneliści pochylili się nad danym problemem. Na Kongresie nie zabrakło przedstawicieli z Suwałk, Augustowa czy Gib.

VIII Europejski Kongres Samorządów był miejscem wymiany doświadczeń i ciekawych, wartościowych rozmów. To czas merytorycznych dyskusji z dwunastu ścieżek tematycznych. Wśród paneli znalazły się tematy dotyczące młodych ludzi i tego, jak ich aktywizować do działania na rzecz samorządów.
.
Jeden panel poprowadził Piotr Wasilewski, znany w Suwałkach społecznik. Jego gośćmi byli: Piotr Mazurek, pełnomocników Rządu ds. polityki młodzieżowej, Krzysztof Gil, najmłodszy wójt w Polsce, który został wybrany na na wójta gminy Gręboszów w wieku 25 lat, Konrad Zacharski, przewodniczący Młodzieżowy Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Młodzieżowa Rada Miasta Olsztyna. Wśród rozmówców byli przedstawiciele naszego regionu - Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa, który utworzył w mieście młodzieżową radę oraz Piotr Rydzewski, suwalski społecznik oraz Prezes Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych.

Zwieńczeniem drugiego dnia, a tym samym VIII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach była uroczysta gala i bankiet. Tego dnia także zostały wręczone liczne nagrody, m.in. Nagroda ,,Samorządowiec Przyjazny Młodzieży” przyznawana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Jej laureatem został m.in. Robert Bagiński, wójt Gminy Giby.

Na Kongresie obecny był także wójt gminy Filipów, Tomasz Rogowski, oraz wójt gminy Suwałki, Zbigniew Mackiewicz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto