MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pożar budynku gospodarczego w Jasionowie i Żarnowie Pierwszym [ZDJĘCIA]

mck
Pożar budynku gospodarczego
Pożar budynku gospodarczego PSP Augustów
Pożar budynku gospodarczego - najpierw w Jasionowie, potem w Żarnowie Pierwszym.

Pożar budynku gospodarczego w Jasionowie

05 stycznia 2017r. w godzinach porannych w msc. Jasionowo k/Krasnegoboru gm. Sztabin doszło do pożaru budynku obory. Po dojeździe jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce pożaru z budynku wydobywał się ogień. Właściciel wspólnie ze strażakami ewakuował inwentarz z budynku.

Działania zastępów polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na miejsce pożaru i obronie sąsiedniego drewnianego budynku stodoły. Po stłumieniu ognia ratownicy działając w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli na strop budynku i przystąpili do rozbiórki spalonej więźby dachowej i do zrzucania i przelewania tlącego się siana. Następnie przy pomocy ciągników z ładowaczami czołowymi siano ładowano na przyczepy i wywożono na pole z dala od budynków. Spaleniu uległa więźba dachowa budynku i składowana wewnątrz budynku siano. W akcji ratowniczo-gaśniczej trwającej ponad 8 godzin uczestniczyły 3 zastępy z JRG A-stów, 4 zastępy OSP z terenu gminy Sztabin i OSP Lipsk.

Pożar budynku gospodarczego w Żarnowie Pierwszym

07 stycznia 2017r. w godzinach wieczornych w msc. Żarnowo Pierwsze gm. A-stów doszło do pożaru budynku gospodarczego (inwentarsko-garażowego). Działania polegały na podawaniu prądów w natarciu celem niedopuszczenia do rozprzestrzenia się pożaru na poszczególne kondygnacje. Wewnątrz obiektu znajdował się inwentarz żywy i maszyny rolnicze. Po stłumieniu ognia ratownicy działając w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli na strop budynku i przystąpili do rozbiórki spalonej więźby dachowej i dogaszenia miejsca pogorzeliska. Uratowano: pozostałą część kompleksu budynku, sąsiednie budynki gospodarcze, maszyny rolnicze i pojazdy. W akcji ratowniczo-gaśniczej trwającej ponad 5 godzin uczestniczyły 4 zastępy z JRG A-stów, 3 zastępy OSP z terenu gminy i miasta Augustów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto