Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Poseł Jarosław Zieliński: - Dziś ma miejsce drugi zamach na Jana Pawła II. Polityk broni dobrego imienia papieża

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Pomnik Jana Pawła II w Suwałkach
Pomnik Jana Pawła II w Suwałkach A. Gryza-Aneszko
Nie milkną echa reportażu, który w ostatnim czasie wyemitowała jedna ze stacji telewizyjnych. W obronie dobrego imienia Jana Pawła II staje wiele osób, ludzi związanych ze środowiskiem katolickim, ale także polityków. Głos zabrał również suwalski polityk, poseł Jarosław Zieliński.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z inicjatywy klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość podjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Wcześniej projekt ustawy był przedmiotem prac i szerokiej dyskusji na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Jej członkiem jest poseł Jarosław Zieliński.

- Zabrałem głos podczas Komisji Kultury i Środków Przekazu dając tym samym wyraz swojego oburzenia i protestu przeciwko atakowi na Jana Pawła II. Jednocześnie chciałem wyraźnie powiedzieć i pokazać, bo to jest oczywiste, że jest to atak zaplanowany, atak wychodzący z pozycji postkomunistycznych. - relacjonuje poseł Zieliński.

Polityk, jako jedna z pierwszych osób powiedziała publicznie, że reportaż jest drugim zamachem na Jana Pawła II.

- To jest zamach na jego dzieło, autorytet, a także na rolę w polskiej historii chrześcijaństwa i świata. To także zamach na jego świętość - podkreśla. - Papież zasługuje na świętość w sposób niekwestionowany.

Zieliński przypomina, że to właśnie Jan Paweł II obudził w Polakach wiarę, że mogą odzyskać swoją suwerenność, a jego system wartość, który głosił są jedną z podstaw naszej wspólnoty narodowej.

- Zaatakowano papieża sądząc, że nie będziemy mieli odwagi się temu jednoznacznie przeciwstawić. Społeczeństwo ma tę odwagę. Niestety nie cały Sejm temu się sprzeciwia - dodał poseł.

I podkreślił, że sprawy pedofilii, które są nagłaśniane trzeba we wszystkich środowiskach identyfikować, karać odpowiednio oraz piętnować.

- Ale łączenie pedofilii z Janem Pawłem II jest po prostu kuriozalnym pomysłem, ale zaplanowanym i celowym. Oskarżenia rzucane w stronę papieża są bezpodstawne, mówi o tym m.in oświadczenie prezesa IPN, który przejrzał dokumenty i stwierdził, że nie ma tam żadnych podstaw żeby Jan Paweł II o czymś wiedział i tuszował przypadki pedofilii - podsumowuje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Poseł Jarosław Zieliński: - Dziś ma miejsce drugi zamach na Jana Pawła II. Polityk broni dobrego imienia papieża - Suwałki Nasze Miasto

Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto