PlusLiga. MKS Ślepsk Malow Suwałki przegał z BKS Visłą Bydgoszcz wynikiem 0:3

Helena Wysocka
MKS Ślepsk Malow Suwałki
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z okupującą ostatnie miejsce w PlusLidze BKS Visłą Bydgoszcz 0:3 (24:26, 21:25, 23:25). MVP spotkania został Michał Masny, rozgrywający gospodarzy.

Biało-niebiescy, przed wyjazdem do Bydgoszczy, zwyciężyli w świetnym stylu z Treflem Gdańsk. W hali "Łuczniczka" oglądaliśmy jednak zupełnie inny zespół. Obie ekipy narzuciły wysokie tempo gry już od pierwszych piłek. W końcówce pierwszego seta Ślepsk Malow Suwałki prowadził 23:21, ale wypuścił zwycięstwo z rąk i przegrał premierową odsłonę do 24 punktów. W drugim secie bydgoszczanie potwierdzili, że dyspozycja z pierwszego seta nie była przypadkowa. Gospodarze oddali suwalczanom 21 punktów. W trzeciej partii BKS Visła Bydgoszcz systematycznie zwiększała przewagę, którą suwalczanie raz po raz starali się niwelować. Ostatecznie tegoroczni spadkowicze (przyp. BKS Visła Bydgoszcz) zwyciężyli do 23 punktów i dopisali do swojego konta 3 punkty.
- Zabrakło nam agresji - powiedział tuż po zakończeniu spotkania trener Andrzej Kowal, szkoleniowiec biało-niebieskich.

Ślepsk Malow Suwałki. Uwaga kibice, bilety na piątkowy mecz będą tylko w...

Mimo zwycięstwa bydgoszczanie żegnają się z PlusLigą. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki walczą natomiast o fazę play-off rozgrywek. Kolejny mecz rozegrają 16 marca. Rywalem biało-niebieskich będzie nieprzewidywalny MKS Będzin. Początek spotkania o godzinie 20:30 w hali widowiskowo-sportowej w Sosnowcu.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Jastrzębski Węgiel. Mecz 18. kolejki Plus Ligi wygrał lepszy [Zdjęcia]

BKS Visła Bydgoszcz - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (26:24, 25:21, 25:23)

BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka (7), Woch (6), Quiroga (7), Peszko (11), Masny (3), Filip (17), Szymura (libero).

Ślepsk Malow Suwałki: Klinkenberg (9), Szerszeń (9), Bołądź (9), Takvam (7), Rudzewicz (4), Tuaniga, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki (3), Rohnka, Gonciarz.
MVP: Michał Masny (BKS Visła Bydgoszcz).

Zobacz koniecznie: Jesteś na L4? Spodziewaj się kontroli ZUS