Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach. Rusza rekrutacja studentów. Zobacz, na jakich kierunkach możesz się kształcić

Helena Wysocka
Helena Wysocka
1 lipca rozpoczyna się rekrutacja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Na studentów czekają trzy wydziały i kilkanaście kierunków kształcenia związanych z potrzebami lokalnego rynku.

- Dziś nie trzeba wyjeżdżać z regionu, żeby studiować w świetnych warunkach i zdobyć ciekawy, perspektywiczny zawód - mówi Marta Wiszniewska, rektor suwalskiej uczelni.

Oprócz bogatej oferty kształcenia to właśnie baza dydaktyczna oraz znakomici wykładowcy-praktycy są powodem, dla którego warto studiować w Suwałkach.
* Najnowocześniejsze laboratoria - Centrum Symulacji Medycznej, Centrum Mechatroniczne, pracownie komputerowe, biblioteka
* Nowoczesny Dom Studenta
* Wysokie stypendia i udział w licznych projektach, które (oprócz nowych umiejętności) również przynoszą materialne zyski - nawet 3 tysiące złotych miesięcznie!
* Możliwość wyjazdu za granicę w ramach programu Erasmus+

PWSZ w Suwałkach na wszystkich kierunkach prowadzi tzw. profil praktyczny.

- To znaczy, że u nas liczy się konkretna, zdobyta umiejętność – tłumaczy dr Wiszniewska. Ratownicy medyczni należą do najlepszych w kraju, pielęgniarki są rozchwytywane nawet za granicą, pedagodzy, ekonomiści, inżynierowie. Żaden absolwent nie powinien mieć dziś problemu ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy – dodaje.

Bardzo ciekawą propozycją są studia tzw. weekendowo-popołudniowe, które są alternatywą dla studiów niestacjonarnych. Studenci mają zajęcia w weekendy, ale również dwa/trzy dni w tyg. w godzinach wieczornych. I są to (w odróżnieniu od studiów „zaocznych”) studia bezpłatne.

Uczelnia staje się również bardzo innowacyjna.

- Jako jedyni w województwie realizujemy projekt studiów dualnych, które są przyszłością kształcenia zawodowego w Polsce – mówi dr Agata Wądołowska, prorektor ds. studenckich i dydaktyki.

Studenci Zarządzania i inżynierii produkcji połowę zajęć realizują na uczelni, a połowę u największych pracodawców w regionie (i dodatkowo otrzymują za to wynagrodzenie!).

– Wkrótce wprowadzamy również kształcenie w VR, czyli w wirtualnej rzeczywistości. Wyobraźmy sobie taką sytuację - opowiada dr Wądołowska: - Student wchodzi do przestronnego pomieszczenia. Za biurkiem widzi mężczyznę z raną postrzałową głowy, a na ziemi pistolet, powoli przeszukuje pokój, idzie w kierunku otwartego sejfu…ale czy nie popełnił błędu? Czy nie zatarł śladów przestępstwa? Oceni to wykładowca, który wspólnie z pozostałymi studentami widzi wszystko na monitorze. Studenci, dzięki technologii, przeniosą się do innego świata. Wszystko co zobaczą, usłyszą, doświadczą będzie niezwykle realne. Aż trudno uwierzyć, że będzie to rzeczywistość jedynie wirtualna. W specjalnych goglach studenci poczują się jak kryminolodzy, ratownicy medyczni podczas wypadku masowego, ministrowie finansów, czy prokuratorzy.

Rekrutacja elektroniczna rozpoczyna się 1 lipca.

Tu oglądasz: Prywatne testy na koronawirusa możliwe, ale drogie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto