Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

O sposobach wspierania branży turystycznej rozmawiano w Augustowie

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Ostatni sezon turystyczny w naszym regionie nie należał do najlepszych. Wpływ na taką sytuację miały różne czynniki. O sytuacji i potencjale gospodarstw agroturystycznych w regionie rozmawiano podczas dwudniowego spotkania w ramach Podlaskiego Forum Agroturystycznego w Augustowie.

Branża turystyczna w województwie podlaskim ucierpiała na skutek pandemii, ale także sytuacji na granicy z Białorusią i wojny toczącej się na Ukrainie. Aspekt finansowy odgrywa również znaczącą rolę.

W 2022 nasz region odwiedziło zdecydowanie mniej turystów niż w 2021 roku. O pomocy przedsiębiorcom z branży turystycznej rozmawiano podczas Podczas Podlaskiego Forum Agroturystycznego w Augustowie

- Chcemy pomóc kwaterodawcom, ludziom, którzy prowadzą biznes agroturystyczny w wymianie doświadczeń, dobrych praktyk, po to, żeby poszerzali swoją wiedzę, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu z różnych dziedzin, marketingu, czy rozwoju przedsiębiorstwa bądź szukania form pomocy - tłumaczył podczas forum Sebastian Łukaszewicz, z zarządu województwa podlaskiego.

Wyjściem z kryzysu może być bogata oferta przygotowywana przez agroturystyki.

- Na pewno gospodarstwa agroturystyczne powinny dywersyfikować swoje usługi, które oferują turystom. Im więcej tych atrakcji, im większa różnorodność w danym gospodarstwie turystycznym, tym na pewno lepiej - podkreślił Sławomir Kieda, dyrektor Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Samorząd województwa podlaskiego przeznaczył 700 tys. zł na wsparcie firm z branży turystycznej. Pomoc będzie realizowana w formie wycieczek szkolnych. Do końca stycznia szkoły, które są zainteresowane wycieczkami mogą zgłaszać się do projektu "Poznajemy Podlaskie".

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto