Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nabór do pracy w Podlaskiej Służbie Celno-Skarbowej. Wolnych jest 25 etatów

Helena Wysocka
KAS
25 wolnych etatów jest w podlaskiej Służbie Celno-Skarbowej. Rekrutacja chętnych będzie prowadzona do 15 czerwca

Osoby ubiegające się o przyjęcie do pracy w Służbie Celno-Skarbowej powinny spełniać podstawowe kryteria. Posiadać obywatelstwo polskie, odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia, co najmniej średnie wykształcenie, niekaralność za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystać z pełni praw publicznych.
Postępowanie kwalifikacyjne składa się z kilku etapów. Najpierw weryfikowane są dokumenty. W drugiem etapie kandydaci zaliczają test wiedzy, a później sprawnościowy i psychologiczny podczas którego sprawdzane są predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby.

Kolejnym etapem postępowania jest rozmowa kwalifikacyjna.

Zakres zadań na stanowiskach na które prowadzony jest nabór do Oddziałów Celnych, obejmuje m.in. obsługę zgłoszeń celnych, kontrolę celną podróżnych, towarów i środków przewozowych, obsługę urządzeń RTG do prześwietlania bagażu, wszczynanie postępowań o przestępstwa i wykroczenia skarbowe.

Do głównych obowiązków funkcjonariusza zatrudnionego w Dziale Dochodzeniowo-Śledczym należeć będzie m.in. prowadzenie postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe, a także rozpoznawanie, wykrywanie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń związanych w szczególności z walką z przestępczością podatkową, narkotykową, hazardową.

Osoba pełniąca służbę w Referacie Kontroli Celno-Skarbowej Rynku będzie odpowiedzialna m.in. za kontrolę przestrzegania przepisów podatkowych w zakresie produkcji, przemieszczania i zużycia towarów akcyzowych (np. alkoholu, wyrobów tytoniowych, paliw) oraz za kontrolę przestrzegania przepisów dot. urządzania gier hazardowych. Osoba zatrudniona na ww. stanowisku uczestniczyć będzie również w rozpoznawaniu, wykrywaniu, zapobieganiu i zwalczaniu różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń oraz ściganiu ich sprawców.

Szczegóły na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku w zakładce Ogłoszenia/Nabór/Oferty pracy i służby w KAS

Obecnie w podlaskiej KAS pełni służbę 1019 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Tu oglądasz: Słownik pojęć związanych z koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto