Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Młyńska w Augustowie kością niezgody. Nie ma komu płacić za lampy

hel
H. Wysocka
Do okazałego budynku Ratusza urzędnicy i petenci będą jeździli... dziurawą drogą.

Starostwo powiatowe nie planuje remontować Młyńskiej, ponieważ miasto nie chce pokryć kosztów wymiany oświetlenia. Zadeklarowały tylko, że dorzucą się do modernizacji ulicy, a to w ocenie zarządcy, czyli władz powiatu zdecydowanie za mało.
– Zabiegamy o dofinansowanie czterech inwestycji zlokalizowanych na terenach gmin – informuje starosta Jarosław Szlaszyński. – Wśród nich nie ma Młyńskiej.
Termin składania wniosków minął 29 sierpnia. Gdyby jednak samorządom udało się porozumieć w kwestiach finansowych, to powiat mógłby próbować pozyskać dodatkowe fundusze. – Dokumentację techniczną posiadamy – dodaje J. Szlaszyński.
W ostatnich miesiącach w bólach rodziło się porozumienie w sprawie przebudowy Wojska Polskiego, gdzie spór także dotyczył oświetlenia drogi. Władze miasta uważały, że modernizacja linii powinna być ujęta we wniosku o dotację do Funduszu Dróg Samorządowych. Gdy ostatecznie tak się stało, burmistrz dołożył brakującą kwotę i oświetlenie zostanie wykonane. Teraz taki sam problem dotyczy ulicy Młyńskiej gdzie do budynku po byłym gimnazjum przenieść się mają miejscy urzędnicy. Modernizacja obiektu prowadzona jest od miesięcy i prace są już na ukończeniu. Według wstępnych przymiarek urzędnicy mają przenosić się do obiektu jeszcze w tym roku. Problem w tym, że droga do okazałego Ratusza jest wąska, zniszczona i chyba nikt nie ma wątpliwości, że wymaga przebudowy, której koszt oszacowano na ok. 5 mln zł. Burmistrz miasta zadeklarował, że pokryje połowę wydatków, ale starostwo chce, aby zapłacił też za wymianę oświetlenia.
– Uważamy, że to zadanie powinno być wpisane do wniosku o dofinansowanie – tłumaczy burmistrz Mirosław Karol-czuk. – A w tej chwili tak nie jest.
Zarówno burmistrz jak i starosta zapowiadają, że rozmowy na temat remontu Młyńskiej będą kontynuowane. Póki co, starostwo chce remontować drogi w gminach Nowinka, Płaska i Bargłów Kościelny oraz most w gminie Sztabin. Natomiast władze miasta ubiegają się o dodatkowe fundusze na przebudowę Kwaśnej, Masztowej, Krętej, Studzienicznej, Czereśniowej, Jagodowej, Śliwkowej, Derak, Morelowej, Hotelowej, Staszica, Emilii Plater, Ziemiańskiej, a także ulicy Konarskiego.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto