Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Brzozówki w gminie Bargłów Kościelny mają nową drogę

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Po dziurawej i niebezpiecznej drodze w miejscowości Brzozówka w gminie Bargłów Kościelny nie ma już śladu. Mieszkańcy od blisko miesiąca mogą jeździć nową, wyremontowaną drogą. Jak mówią, to znacznie poprawiło ich komfort jazdy i bezpieczeństwo. Dziś (25 lipca) uroczyście otwarto nową drogę.

W dwóch etapach zostało wyremontowane ponad 2 km drogi.

- Droga ma dość ważne znaczenie. Ona spina trzy drogi powiatowe - pierwsza to Bargłów Kościelny - Tajno Stare, druga droga to Bargłów Dworny - Brzozówka - Bargłówka, a trzecia to Netta- Tajno Stare - Pruska - mówił podczas uroczystego otwarcia Radosław Wawiórko. - Ta droga była już w bardzo złym stanie. Była wąska, występowały liczne spękania, koleiny, była pełna dziur - dodał.

Na ten cel gmina Bargłów Kościelny otrzymała prawie 730 tys. zł dofinansowania z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. Gmina dołożyła ponad 860 tys. zł.

- Inicjatywa płynie od dołu. To aktywność samorządów wpływa na to, że te inwestycje powstają. Gdyby pan wójt nie składałby tych wniosków, które może nie w całości, ale w pewnych częściach są pozytywnie rozpatrzone, nie byłoby funduszy na te remonty - podkreślał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Wójt przyznał, że bez pomocy rządu nie udałoby się wyremontować tej drogi. Podczas modernizacji zadbano o względy bezpieczeństwa - wyniesione przejście dla pieszych, doświetlone z energii odnawialnej przyczynia się do zwiększenia komfortu nie tylko kierowców, ale i pieszych. Przy drodze powstał przystanek autobusowy.

- Musimy dojechać do kościoła, po zakupy, dowieźć dzieci do szkoły, dlatego trzeba budować te drogi żeby były komfortowe i bezpieczne. Ta droga jest jedną z wielu fragmentów współpracy samorządowo - rządowej - zauważył obecny na uroczystości poseł Jarosław Zieliński.

Mieszkańcy nie ukrywają radości, że droga dojazdowa do ich domów nie jest już usłana dziurami.

- Jako mieszkańcy jesteśmy wdzięczni, że gmina realizuje inwestycje uwzględniające nasze potrzeby. Wyremontowana droga zdecydowanie poprawia nasz komfort i bezpieczeństwo - mówiła Anna Lasota sołtys Brzozówki.

Na uroczystym otwarciu i poświęceniu drogi licznie zgromadzili się mieszkańcy miejscowości, którzy nie ukrywali, że czekali na ten remont długie lata.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na augustow.naszemiasto.pl Nasze Miasto